Kilka pytań w sprawie routera INEI w Poznaniu

Witam, będę wynajmował pokój w Poznaniu na os. Orła Białego i właścicielka mieszkania ma internet z INEA - router (modem?) z antenką taki i ze złączami na kable.

Pierwsze pytanie: wie ktoś może jakie INEA daje routery (modemy?) w Poznaniu? Najlepiej jakby był ktoś z os. Orła Białego.

Drugie pytanie: jak użytkowac neta z tym? Właścicielka coś wspomniała o haśle - przypuszczam, że mój laptop (HP 550 - ma WiFi 802.11 b/g, system to Vista Home Basic) sam wykryje połączenie i nie trzeba żadnych sterowników ani konfiguracji i właścicielce chodziło o hasło do chronionej sieci bezprzewodowej z tego routera?

Trzecie pytanie: jakie osiągi jestem w stanie uzyskać? Chodzi mi o downlink/uplink, ping. W mieszkaniu internet użytkować będą jeszcze 2 osoby. Na jakiej zasadzie idzie wtedy podział? max downlink/3 czy kto pierwszy ten lepszy i zajmuje całe pasmo?

Proszę o jakieś porady i informacje, z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Leogict , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Jak już poprawisz tytuł wątku, wejdź na stronę inea.pl tam zapewne na kilka pytań znajdziesz odpowiedź.

Nikt nic nie wie?