Kilka pytań - XBOX 360

Hej. Mam do was kilka pytań. Otóż, zdecydowałem, że chciałbym kupić XBOXa 360 aczkolwiek używanego, ponieważ 1300 zł to trochę za dużo :c Na internecie spotkałem się z wieloma różnymi ofertami i uznałem, że warto zapytać się o zdanie kogoś, kto zna się lepiej :3 A więc:

  1. Czym różnią się poszczególne xboxy, tj. elite, arcade, premium, s, core oraz który z nich najlepiej wybrać (aby również cena była przystępna i zeby nie był zbyt wadliwy)?

  2. Czy jeśli decydowałbym się na Arcade to ile kosztuje dysk twardy (nie musi być oryginalny)?

  3. O co chodzi z kupieniem live?

  4. Czy do każdego xboxa podłączyć można kinecta?

  5. Czym kierować się w sprawie kupna xboxa 360 na internecie? Co powinien mieć, ile GB dysku (chyba, że sobie dokupię po prostu) oraz jakiś dodatkowe cechy?

Prosiłbym o najdokładniejszą odpowiedź na pyt. 1 (i 5.) bo patrzyłem na wikipedii czym technicznie różnią się te xboxy ale nie wiem czy nie mają innych dodatków, ustawień oraz który najlepiej wybrać aby cena nie była strasznie wysoka oraz, aby nie psuł się szybko.

Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi :smiley:

  1. Próbuj kupić Slim. Tylko i wyłącznie. Najnowszy, najmniej wadliwy.

Wersje Elite, Arcade, Premium, Core różnią się ilością dodatków w zestawie (np. w Elite jest zestaw słuchawkowy i dysk większy, a w Core nie ma nic; Core nie ma też złącza HDMI). Raczej niż na edycji - jeśli nie kupujesz Slim - skup się na szukaniu najnowszej wersji procesora, tzw. “Jasper”. Jakiekolwiek wcześniejsze (Falcon, Zephyr) są bardziej wadliwe.

  1. Do starszych: 20 GB za 50 zł, 60 GB - 80 zł, 120 GB za 120 zł. Do Slima: 120 GB za 170 zł, 250 GB za 200 zł, 320 GB za 260 zł.

Średnie ceny z Allegro. Zamiast dysku możesz też używać pendrive (chyba do 32 GB), co jest nieco tańsze, ale nieco wolniejsze.

  1. Aby grać przez sieć musisz mieć abonament Xbox Live Gold, który jest płatny (ok. 120 zł za rok). Bez tego abonamentu nie masz dostępu do multiplayera i niektórych aplikacji (np. YouTube, Internet Explorer), ale nadal masz dostęp do pobierania gier, dodatków do gier, poprawek i tym podobnych (gry i dodatki mogą być dodatkowo płatne).

  2. Tak, tylko trzeba uważać i kupić Kinect w wersji z dodatkowym zasilaczem, który jest potrzebny aby podłączyć do Xboksa 360 nie-Slim.

  3. Jeśli chcesz grać przez internet, to skup się na tym, aby konsola nie była tzw. “przerobiona” do obsługi nieoryginalnych gier. Przeróbka powoduje najczęściej bana na konsoli na gry multiplayer, nawet jeśli masz abonament Gold. Nazywane również LT+3.0 (i inne numerki)

Wersję Slim kupujesz za nową ok. 700 zł, ze standardowym 4 GB dyskiem. Na zapis stanów gry i aktualizacji wystarczy przez jakiś czas (chyba, że będziesz chciał popróbować pobierać różna wersje demonstracyjne), ew. możesz dokupić pendrive i używać go do tego. Przyda się też kabelek HDMI aby podłączyć do telewizora.

A potem dokupisz sobie drugiego pada, dysk, Kinecta, headset… :wink: