Kilka_pytań.za mało pamięci w dosie do kopiowania winnt WIN_XP_HE_SP3

Dzień dobry
Mam mały problem otóż.

Posiadam stary komputer stacjonarny.
512 MB DDR lub 768 MB DDR
Płyta główna nie znana, płyta gówna posiada tylko i wyłącznie wejście ata na cd-rom i dysk twardy
procesor pentium 4 (jakoś tak)

nie posiadam cd-romu ata, stacji dysków.
Tylko płyta główna, procesor i dysk 80 GB na wejście ata.

Mój problem jest taki.
1.
Szukam linux, który zainstaluje na innym komputerze, a żeby działał na moim starym komputerze.

Na innym komputerze zainstalowałem na dysku 80 GB linux UBUNTU 10.04 LTS PL x86, a następnie przełożyłem dysk 80 GB na mój stary komputer, a żeby uruchomić linux UBUNTU 10.04 LTS PL x86.
Niestety pokazuje się tylko logo linux UBUNTU i dalej stoi, inaczej zainstalowany linux zawiesił się.

Czy jest jakaś dystrybucja linux, dobrze by było, a żeby to był ubuntu, a żeby zainstalować na innym komputerze linux, a następnie przenieść dysk zainstalowanym linuxem na inny komputer, a żeby ten linux uruchomić.

Od Komputera, gdzie nie ma CD-ROM, STACJI DYSKIETEK, bootowanie usb na płycie głównej, jest, ale nie działa wziąłem dysk twardy 80GB zainstalowanym linux, gdzie jest zainstalowany dodatkowo grub2.

Do grub2 dodałem program cichy boot_4.5, gdzie uruchomiłem windows XP home edition SP3 za pomocą komendy w dosie „winnt” w katalogu I386.
W trakcje przejścia do katalogu I386 w programie vc, wyskoczył mi komunikat, że pamięć może obsłużyć tylko 2000 plików.

Program zaczął kopiować pliki, gdy nagle wyskoczył błąd, że nie może kopiować dalej plików z katalogu I386.

Jak zainstalować windows xp home edition SP3 z dosa za pomocą komendy winnt, nie mając cd-romu.

Jest jakiś może inny sposób na zainstalowanie windows xp Home Edition SP3, bez cd-rom.
Jak zwiększyć pamięć w dosie do zainstalowania windows xp home edition sp3.

Do zainstalowanego grub2 dodałem różne programy, między innymi Cichy boot.
Po uruchomieniu programu cichy boot program rozpakowuje do pamięci wirtualnej, ale zdarza się bardzo często, że w trakcje uruchamiania lub w trakcje próby instalowania windows xp Home Edition Sp3 za pomocą komendy winnt, komputer się wiesza, inaczej przestaje działać klawiatura oraz myszka.
Co może być nie tak, że się bardzo, ale to bardzo często wieszają programy w trakcje rozpakowywania do wirtualnej partycji dos, grub2.

Stworzyłem sobie partycję
1- ext3 linux primary (5GB)
2-fat32 primary (45GB)
3-NTFS logic (20GB)
4-fat32 logic(5GB)
5-swap

na partycji NTFS (punkt 3.) posiadam różne pliki i katalogi. Po uruchomieniu programu Cichy boot 4.5 lub 5.0, gdzie jest program NTFS DOS.
W dosie w partycji 3 NTFS logic nie widzi żadnych plików, tak samo dos nie widzi partycji 4.FAT32 Logic.

Czasem zdarza się, że za pomocą uruchomienia programu cichy boot, a żeby dostać się do dos i zainstalować system windows, Dos widzi dysk FAT32, ale natomiast nie widzi plików na dysku FAT32.

Co jest nie tak, może potrzebny jest jakiś inny program do obsługi FAT32 i NTFS spod dos, a żeby widział partycje i pliki.

Proszę o pomoc dziękuje.
Przepraszam, za mój język.

Jeżeli to pamięć USB z Windows, to zazwyczaj wina źle przygotowanego pendive - niektóre programy robią to źle i albo trzeba modyfikować ręcznie, albo zmienić program. Konkretnych nazw nie podam, bo już dawno nie instalowałem z USB… coś mi świta że prawidłowo robił to chyba UUI.
 

Tak z ciekawości: co Ty kombinujesz z tym kompem? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dziękuje za odpowiedz

płyta główna to “P4VXASD”

Co jak robię z tym komputerem, próbuje uruchomić windows xp home edition SP3

dziś zauważyłem, że płyta główna ma jeden uszkodzony kondensator, co może powodować całkowite wieszanie się komputer, a także zauważyłem, że wymieniane były kondensatory na płycie głównej, uszkodzony kondensator to “1500uF 6,3V”.

Od 2 tygodni przez pół dnia próbuję zainstalować windows xp home edition SP3 mając tylko płytę główną komputera, procesor, dysk twardy, klawiatura, myszka i monitor.

Njie dawno wróciłem i na olx kupiłem w swoim mieście nagrywarkę dvd za 5zł i za 15zł używaną, ale po pierwszym wystartowaniu windows xp home edition sp3 z płyty cd komputer się zawiesił zaraz po załadowaniu sterowników i od pierwszego wyboru opcji enter-dalej, r-napraw, f3-wyjście

 

winsetupfromusb z tego programu zawsze używam i działa na wszystkich komputerach mój zrobiony pendrive USB, ale płyta główna to “P4VXASD” nie może odczytać mojego pendrive USB podejrzewam, że miesza uszkodzony kondensator.

winsetupfromusb posiadam obrazy windows xp, linux i inne narzędzia iso, img, ima, imz i bin itp. polecam ten program

 

leciwe BIOS-y nie czytają pendriwe większych niż 4 GB, a czasem tylko 2 GB ,oczywiście przy  próbie uruchomienia komputera z pamięci USB