Kilka rożnych kont pocztowych przez WWW


(oprych) #1

Witam
Nie jestem pewny, czy dobry dział, ale co tam :slight_smile:

Poszukuje jakiegoś rozwiązania, może być płatne, które obsługiwało by kilka kont pocztowych z różnych domen na wspólnym koncie WWW :slight_smile:

Oczywiście, wiem, że jest Thunderbird, ale poszukuje jego odpowiednika przez WWW, dobrze gdyby były opcje w stylu “do zrobienia”, albo priorytety

Niestety w ciągu tygodnia pracuje na wielu komputerach i możliwość obsługi wszystkich kont w jednym miejscu by się przydała.

Coś takiego oferuje już Google, ale niestety tylko przez pop3, a zależałoby mi na imap.

Jakieś pomysły albo sugestię?


(Bogdan_G) #2

A outlook? Można dodać sporo kont do gmaila. potem zsynchronizować z outlookiem.
https://support.google.com/mail/answer/7126229?hl=pl


(krystian3w) #3

http://www.rainloop.net/, trzeba by w specyfikacji zobaczyć jak czyta pocztę z dodanych kont. Najlepiej postawić sobie na własnym serwerze.

Jak używałem na pewnej stronie, to wyglądało to jakby był to IMAP (działa po sprawdzeniu w macierzystym kliencie webowym) - z konta nigdzie wiadomości na rainloopa nie przeniosły się.

Minus, że rozbija to na osobne okno (nie jak w Thunderbird, że jest kilka kont na liście i łatwiutko jest się przełączać).


https://github.com/roundcube/roundcubemail/issues/4972, można by sprawdzić też, najwyżej będzie to rozbite na osobne panele.


(oprych) #4

Tylko, że ja na gmailu mam tylko jedno konto. Dwa kolejne są na hostingu w róznych domenach i chciałem to połączyć. Coś takiego można mniej więcej osiągnąć na gmailu, ale działa tam tylko importowanie przez pop3 i nie można wymusić sprawdzania ręcznego kont, tylko co określony czas gmail sprawdza i importuje, a to niestety zbyt długo. Nie ma problemu, aby w gmailu wysyłać po smtp wiadomości z innych kont.


(oprych) #5

No właśnie chodzi mi, żeby to było razem :slight_smile: Jaki klient mający możliwość sprawdzania innych kont po imap i wysyłanie wiadomości przez smtp z różnych kont


(krystian3w) #6

Jeszcze znalazłem SOGo https://sogo.nu/

Niby można z wtyczką w ownCloud https://softwarerecs.stackexchange.com/questions/27066/free-webmail-server-application-to-monitor-multiple-imap-accounts


(freshmeat) #7

Mam “przyjemność” korzystania z tego. Strasznie zamula, chociaż to może być kwestia maszyny na której stoi, albo konfiguracji.


(oprych) #8

Właśnie oglądam na ich testowym serwerze , wygląda to całkiem nieźle, ale wymagałoby własnego serwera - a mi jak na razie wystarczy zwykły hosting i branie serwera tylko do tego, raczej mija się z celem.

Zastanawiam się czy po prostu nie zrobić zwykłych przekierowań w DirectAdmin na konto w gmailu. Wtedy wszystkie maile idące z na to konkretne konto zostaną automatycznie przekazane na Gmaila
Widzę tu jednak dwa problemy:

  1. jeśli zrobię przekierowanie, to ta poczta fizycznie trafi tylko na gmaila
  2. boje się, żeby nie okazało się, że przez jakieś filtry ta poczta by nie dotarła.

Nie ma za to problemu z wysyłaniem, bo można ustawić na Gmailu inne konta w smtp,
tylko nie wiem, czy filtry antyspamowe u adresatów nie będą z tego powodu szaleć :slight_smile: