Kilka systemów na jednej partycji?

Witam :stuck_out_tongue: Czy jest możliwe zainstalowanie 2 systemów operacyjnych na jednej partycji :stuck_out_tongue: np. teraz mam win98se i on by był w katalogu windows a windows xp pro by był w katalogu Windows XP :stuck_out_tongue: co wy na to ?

Ogólnie zalecana jest instalacja systemów na osobnych partycjach.

A co z Program Files ,Documents and Settings,

Wydziel osobną partycję dla jednego systemu i osobną dla drugiego.

Unikniesz zbędnych kłopotów

Pozdrawiam

floyd może byś się wypowiedział, a nie robisz śmietnik z tematu.

Jeśli dobrze myślę to jak najpierw zainstalujesz 98 to drugi instalowany (XP) na tej samej partycji i tak ją będzie formatował.

to w takim razie inaczej :stuck_out_tongue: wydzieliłem 50GB partycji na system 98se zainstalowałem i mam jeszcze 30GB na wykorzystanie tzw. Free :stuck_out_tongue: i tu pytanie czy jak wydzielę teraz te 30 GB na partycje NTFS to nic się nie stanie z danymi ? :stuck_out_tongue: PS. jak mam 2 partycje to 98 mi pada … dlatego pomysł z NTFS

NTFS nie ma nic do tego (nie traci się danych o ile się nie formatuje). Jeżeli system pada to musi być jakaś przyczyna i jeżeli system pada to też będzie padał po przeróbce na NTFS. Czy partycja na której zainstalowany jest win 98 jest partycją aktywną? Po co aż 50GB na win98, nie wystarczy np. 10GB lub nawet mniej?

Tam gdzie mam win 98 mam 50GB … a niewykorzystane miejsce = 30 GB. Gdy zrobię 2 partycje na 98SE System traci stabilność i często się wiesza (+ to że nie widać CD Romu) …

PS. Ta partycja to primary

Musi być koniecznie ten win98?

Nie wystarczyłby XP?

Może jeszcze tu poczytaj o instalacji dwu systemów:

http://www.enter.pl/archiwum/tekst.asp?p=2001/05/klub_sasiedzi.htm

i własnie mam już gites … zabezpieczyłem dane na mp4 i zrobiłem Dysk NTFS 5GB na XP i nie wykrywa nic i jest dobrze bo jest stabilne wszystko :smiley: więc mogę instalować :] to THX za pomoc :smiley:

jeśli chcesz widzieć partycję Windowsa XP z 98-ki, musi być ona na FAT32

Widocznie Tafikowi nie zależy aby był widziany dysk

z XP spod windowsa98. Dziwne ale prawdziwe, ostatecznie to jego wybór.

Jeszcze dziwniejsze, że windows 98 nie chce zaakceptować drugiej partycji z system plików FAT32.