Kilka wersji .Net Framework i Microsoft C++

Witam,

Mam kilka wersji programu .Net Framework oraz Microsoft Visual C++.

a38n.png

Jakie zostawić? Jakie usunąć?

Różne programy potrzebują innych wersji NET Framework lub Visual C++.

Jeśli ci to aż tak bardzo nie przeszkadza to zostaw jak jest.

To normalne. Zostaw jak jest.

Niektóre programy potrzebują wersji 3.0, inne 2.0, inne 4.0. Podobnie w przypadku VC++ Redist - jednym trzeba 2005, a innym 2010.

Z tych net frameworków, tylko net framework 3.0 i net framework PLK 3.0 mają bardzo negatywne opinie, jako awaryjne i kłopotliwe. Doświadczyłem na własnej skórze. Te biblioteki dll zawierają się w niekłopotliwym net framework 3.5.

Framework 2.0 i 2.0 PLK, zostaw. Wiele aplikacji wymaga tego środowiska. Zostaw też net framework 3.5, bo coraz więcej aplikacji wymaga tego frameworka.

Co do clienta net framework 4.0 i frameworka 4.0, to potrzebny jest do nielicznych aplikacji i razem tego frameworka jest dużo. Każdy wybiera sobie aplikacje, jakie potrzebuje i we własnej ocenie, można mieć, albo nie, tego frameworka 4.0, w zależności od potrzeb.

Aha, dzięki za informacje.

Potrzebowałem waszej opinii ze względu na to że gdy wyłączam komputer to mam okienko z napisem .NET- (i dalej nie wiem co) i gdy kliknę “Zakończ teraz” to pojawia się blue screen.

Czytałem o podobnym problemie, który wystąpił przy błędzie z clientem net framework 4.0, ale o tym pełno w necie.

Dokładnie to pisze .NET-BroadcastEventWindow.

Po zakończeniu procesu mam blue screen.

Szukałem po necie o tym ale nic nie pomogło.

Dalej nie wiadomo, który framework powoduje ten błąd. Jedynie, to odinstalowanie wszystkich frameworków, przeczyszczenie ccleanerem i ponowne zainstalowanie net framework 2 i net framework 2 PKL, to na pierwszą potrzebę, bo nawet office 2007 potrzebuje tego frameworka. Co do wersji framework 3.5, to potem, wg potrzeb. Nie baw się w wyłączanie procesów net frameworków, bo to ma związek z ustawieniami systemowymi, a niektóre są chronione, tak, że mogą robić blue screen. Gdy coś nie tak, to kreator odinstalowania wywoła odpowiednie zmiany konfiguracji systemu. Czyli, posprząta po aplikacji i nie będzie kłopotliwego procesu. Ponowna instalacja powinna być bez błędów.

Do odinstalowania frameworków, użyj programu portable http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ wybierz j polski. Ten program do odinstalowania, jest lepszy, niż inne polecane np NET Framework Cleanup Tool, po którym musiałem odinstalować “usuniętego” frameworka.

Zrobiłem jak mówisz i niestety nie pomogło.

Dodane 08.09.2013 (N) 18:17

Takie coś mam przy wyłączaniu, restartowaniu, wylogowywaniu.

pj68.png

I nie mogę się nawet wylogować.

Zainstalowałem User Profile Hive Cleanup Service ale to nic nie pomogło. Czy ktoś wie o co chodzi? Zaczęło mi się to tak po prostu, nie instalowałem rzeczy związanych z .net Framework czy tym podobnymi i coś takiego się dzieje.

@Edit

Przywrócenie systemu o 2 tygodnie w tył pomogło.