Kilkanaście procesów svchost.exe


(SnaQ) #1

Witam
Ostatnio zauważyłem, kiedy wszedłem w menedżer zadań, że jest tam kilkanaście procesów svchost.exe, które zabierają od kilku mb pamięci do nawet 200.
Ma ktoś pomysł, skąd one się wzięły? Skanowałem już adwcleanerem i malwarebytes ale nic nie wykryło, a jest to kłopotliwe bo siedząc na pulpicie mam zużycie pamięci do 30%.

 

                                                               jfku8l.jpg


(Longhorn2009) #2

Użycie pamięci na takim poziomie przez procesy systemowe widniejące pod wspólną nazwą svchost to nic dziwnego. W końcu pamięć RAM jest po to aby jej używać. Inaczej wszystko byłoby doczytywane z dysku twardego, który jest wielokrotnie wolniejszy.


(SnaQ) #3

Niby tak ale jeszcze miesiąc może 2 miesiące temu proces był 1 lub ewentualnie kilka a teraz zużywają więcej pamięci i jest ich więcej.
Dodatkowo czasami pojawiają się 2 procesy ze zużyciem 200mb. Czy jest możliwe, że mam jakiegoś wirusa, którego nie wykrył MBAM i przez niego tych procesów jest aż tyle?


(Atis) #4

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-fix-svchostexe-errors-and-problems-with-high-cpu-usage/
http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-is-svchostexe-and-why-is-it-running/
http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/20679-svchost-naprawa.html


(Longhorn2009) #5

Svchost to proces systemowy, mógłbyś się martwić gdyby się pojawił proces o podobnej nazwie.

Na pewno nie miałeś jednego czy kilku. Standardowo czy w XP, Viście czy 7 jest ich ponad 10 o ile nie optymalizowałeś systemu i nie wyłączyłeś zbędnych usług. Problem byłby gdyby użycie zasobów było np. 1GB pamięci czy więcej lub angażowane były duże zasoby procesora.