Kilku adresatów jednego meila bez ich wiedzy miedzy soba

witam

Mam wysłać jednego meil do kilku osób ale tak aby im w adresatach pokazywał sie tylko ich meil chodzi o to aby myślały że meil wysłany tylko do 1 osoby a nie do wiekszej ilosci jak to zrobć ?

Program Outlook - pole DW czy UDW wybrać ? - prosze o łopatologczną instrukcję - jak wysłałem przez udw to w wysłanych teraz nie mam adresaata to taki meil doszedł do adresatów czy nie ?

pozdrawiam

http://office.microsoft.com/pl-pl/outlo … 56513.aspx

W skrócie:

DW - “Do wiadomości”

UDW- " Ukryte do wiadomości"

Nie wiem jak Outlook, ale Outlook Express kasuje adresatów z takich wysłanych maili i nie wiesz do kogo wysłałeś, a np. Thunderbird umożliwia w wysłanym mailu zobaczyć komu to wysłałeś.

czyli UDW jest poprawnei i sie wszystko wysłało mimo zeteraz w wysłanych nie ma tam adresów tak ? -tylko tego nie widac ale poszło :slight_smile: ?

dodam jeszcze tylko do tego co już napisali koledzy że tak wysłane maile przez ukryte do wiadomości dochodzą do tych do których zostały wysłane ale w odebranym mailu nie jest widoczny żaden z adresów zdefiniowanych jako ukryte (nawet adres na który przyszedł mail) a niektóre filtry antyspamowe mogą potraktować jako spam takiego maila w którym na liście adresatów nie jest widoczny adres na który przyszedł mail i w zależności od ustawień filtra antyspamowego taki mail może trafić do folderu ze spamem, może zostać częściowo obcięty (np. mogą zostać wycięte adresy stron) lub nawet może zostać automatycznie wykasowany.

PS: ja zawsze ustawiam przy wysyłaniu maila żądanie potwierdzenia dostarczenia żeby wiedzieć kiedy mail dojdzie ale to też nie zawsze działa bo niektóry mają ustawione na niewysyłanie potwierdzeń lub dają na nie gdy program zapyta czy wysłać potwierdzenie.

Czyli jak wysłałem przez UDW to nawet nie maja adresu z ktorego wysłałem wiadomosc ?

A gdzie zaznaczyc potiwerdzenie przeczytania ?

Spookie , adres nadawcy będzie widoczny, tylko wszystkie adresy odbiorców które zostały podane jako ukryte nie będą widoczne.

Żeby było bardziej zrozumiałe podam 2 przykłady (adresy mail są fikcyjne):

Przykład 1: Wysyłasz maila z adresu nadawca@poczta.pl a odbiorców podajesz jako normalny odbiorca1@poczta.pl a odbiorca2@poczta.pl i odbiorca3@poczta.pl jako adresy ukryte - wszyscy trzej odbiorcy dostają maila w którym widzą nadawca@poczta.pl jako nadawcę i odbiorca1@poczta.pl jako odbiorcę (pozostałe 2 adresy nie są widoczne).

Przykład 2: Wysyłasz maila z adresu nadawca@poczta.pl a odbiorców odbiorca1@poczta.pl, odbiorca2@poczta.pl i odbiorca3@poczta.pl podajesz jako adresy ukryte - wszyscy trzej odbiorcy dostają maila w którym widzą nadawca@poczta.pl jako nadawcę i nie widzą żadnego adresu odbiorcy.

Musisz poszukać w ustawieniach programu opcji w rodzaju “żądaj potwierdzenia dostarczenia” - na ms outlook się nie znam bo go nie używam.