Kill flash w operze

Czy istnieje jakaś opcja lub rozszerzenie do opery pozwalające na szybkie i wygodne zamykanie wyskakujących okienek we flashu podobnie jak rozszerzenie kill flash do firefoxa?

Nie wiem czy jest jakieś rozszerzenie do opery, ale polecam osobny program Ad muncher. Można pobrać z http://www.admuncher.com/download.shtml

Rozwiązania istnieją. Na upartego można nazwać to rozszerzeniem funkcjonalności, ale to nie jest to samo co extensions w Gecko. Można to zrobić za pomocą:

a)css

b)javascriptu

c) a+b

szybkie i wygodne zamykanie - rozwiązania działają tak, że niczego nie trzeba zamykać, bo już jest zamknięte a ewentualnie można otworzyć, wszystko bądź poszczególne elementy.

http://nontroppo.org/wiki/BlokowanieReklam

Ten tytuł Prawdziwy… itd. jest trochę mylący, bez edycji tego skryptu blokowane jest więcej elementów na stronach niż tylko flaszki.

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=37096

To co na czerwono można obejść i wszystko działa jak należy; sam pliczek noflash.css można rozszerzyć o możliwość blokowania animacji shockwave playera, nie ma tego dużo w necie ale jak się trafi, to lepiej być zawczasu przygotowanym.

Te rozwiązania najprawdopodobniej nie będą niedługo potrzebne, jeśli Content Blocker w finalnej Operze 9 będzie obsługiwał “kilowanie” flasha. Można się tym już pobawić w wersjach testowych 9-ki.

Wyjście wersji 9 Final planowane jest na czerwiec.