Kindel amazon paperwhite

witam, czy jest możliwość czytania artykułów z stron typu google scholar, pubmed czy innego tego typu bazy danych na urządzeniu? Jak to wgrać, zrobić? Proszę o informację.

Jeśli tekst jest w formacie .mobi lub pokrewnym to oczywiście, pub-ów nie czyta trzeba przekonwertować do mobi, można również czytać pdf-y ale to jest uciążliwe. wszystko masz w instrukcji.

Jak wyżej, musisz przekonwertować do jakiegoś formatu który jest obsługiwany przez urządzenie. mobi (najlepiej), pdf (bardzo wolno działa) lub epub (wspierane w najnowszej wersji Kindle).
Jest też bardzo prosta przeglądarka internetowa, ale działa żałośnie wolno.

Miej jednak na uwadze, że wszystkie tego typu urządzenia przeznaczone są do czytania beletrystyki. Czysty tekst, bez żadnego specjalnego formatowania, tabelek, obrazków, wzorów itd. Wszystkie tego typu bardziej skomplikowane elementy muszą być (przez autora pliku) osadzane jako obrazek, który ewentualnie można powiększyć, ale to męczarnia.
Do bardziej skomplikowanych rzeczy zdecydowanie lepiej nada się tablet. Mimo, że bardziej męczy wzrok.

Żeby nie było tylko to co złe… zwykłe książki czyta się na tym rewelacyjnie. Do tego to urządzenie zostało stworzone.

bardzo słuszna uwaga jest wyżej: kindle i w ogole czytniki - to czytniki książek, literatury tak zwanej :slight_smile: to nie jest dobry sprzęt do czytania inzynierskich dysertacji z wykresami, czy oglądania wysmakowanych albumów malarskich/foto.
to raz.

zakładając, że czyta sie w czytniku (kindle choćby) literaturę, to jesli chodzi o pdf - zero kłopotów. Pod jednym warunkiem --> że przygotuje się pdf do czytania w czytniku. Czyli mała praca do wykonania.
max skrotowo: jesli o mnie chodzi, to soft --> https://willus.com/k2pdfopt/download/, pdf-y chodzą w kindle lekko.
(będzie potrzeba - podam proste szczegóły operacyjne)