Kingston 32GB - podróbka czy prawdziwy? Na Allegro b. tanio

(Claire) #1

Witam,

Chciałabym zainwestować w większej pojemności pendrive i przeczesuję od dwóch dni Allegro. Znalazłam ofertę Kingstona Datatraveler G3 32GB, ale kosztuje on 70,- czyli ok. 30,- taniej niż w sklepach online. Moja wrodzona nadostrożność kazała mi spytać osoby, które się na tym znają, żeby uniknąć bycia nabitym w butelkę. W tej samej cenie jest oferta Sandiska Cruzer Fit 16GB, o którym też myślałam, więc jeśli stwierdzicie, że Kingston to fake, zapewne wybiorę jakiś 16GB. Z góry Wam bardzo dziękuję za pomoc, opinię i sprawdzenie aukcji. (a, jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę - allegrowicz ma w swoich aukcjach ten sam pendrive za 20,- więcej, myślałam, że różni się przesyłem/odczytem danych, ale to ten sam, więc nie wiem co myśleć już)

http://allegro.pl/pendrive-kingston-32-gb-white-violet-wyprzedaz-i2192676321.html?source=ob

(Agatonster) #2

Claire ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(eddie71) #3

Akurat ta aukcja (32GB) się skończyła.

Ten sam użytkownik zaczął sprzedawać również Kingstony 16 GB za 39 PLN.

Łącznie zakupu na obu akcjach dokonało co najmniej 14 osób i na razie brak jest komentarzy dotyczących tych aukcji.

Zauważyłem pomyłkę w tej drugiej aukcji.Cytuję:

"przedmiotem aukcji jest ekskluzywny pendrive renomowanej firmy Kingston

w powalającej cenie 69 zł gorąco polecam".

Tymczasem cena wynosi 39 zł.Widocznie używał tego samego szablonu.

Najlepiej zadzwonić do sprzedającego w razie wątpliwości.

Cena może rewelacyjna ale prędkości zapisu/odczytu przeciętne.

(Scv444) #4

Sprzedający budzi niezbyt wielkie zaufanie. Nie ryzykowałbym. Lepiej dopłacić, a mieć coś porządnego.

(ra-v) #5

Nie muszą być podróbkami. One mają słaby maksymalny odczyt i zapis (10/5 MB/s). Sam kupiłem Patriota 8GB ale z odczytem 27 i zapisem 25MB/s za 59 zł w Komputroniku, więc ceny uważam za realne.