Kingston HyperX SSD Niski Odczyt i Zapis

Witam kupiłem dysk Kingston HyperX 120 Gb SSD producet twierdzi zę prędkość odczytu wynosi 555 Mb/s a zapisu 510 Mb/s a ja uzyskałem takie wyniki 

 

Wie ktoś dlaczego tak jest w czym tkwi problem ?

 

1.jpg

Herbie, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Do czego to SSD jest podłączone, laptop, stacjonarka, marka, model, płyta główna?

Odczyty wyglądają na SATA II ale bez danych to wróżenie…

N atym dysku jest zainstalowny system  AHCI włączone Płyta głowna to Asus  P7H55-M LE\Si ztego co się orietuje to płytam ma sata 2 sata 3 nie posiada ale nie jestem pewien

Czyli wszystko gra, nie osiągniesz wyniku dla SATA III na II :stuck_out_tongue:

a jakby zastosować coś takiego http://allegro.pl/digitus-kontroler-pci-express-sata-iii-4-porty-i5152385791.html

To już lepiej sprzedać ta płytę co masz, dołożyć te 200 zł które chcesz wydać na kontroler i kupić płytę która obsługuje SATA III.

Tak zgodzę sie z tobą tylko przy wymianie płyty głównej pasowało by już kupic coś na nowszy socket  niż 1156 i odrazu wtedy procesor będe musiiał wymienic.

Kupiłbym Płyte i procesor jakieś sensowne do 1000 zł ?

Tak, masz racje, możnaby zmienić przy okazji platformę.

Co do zakupów - myślę że bez problemu, ale o szczegóły zapytaj w stworzonym do tego dziale.