KINGSTON PENDRIVE 8GB - dobry wybór?

Witam.

Mam zamiar kupic pendrive

http://www.allegro.pl/item559859924_kin … a_24h.html

Ma moim zdaniem dobre parametry kopiowania i odczytu.

Może lepszym wyborem będzie

http://www.allegro.pl/item562734688_ver … l_8gb.html

Nie wiem czy pendrive verbatim są warte uwagi - znalazłem tylko dwie propozycje na allegro.

Bardzo proszę o radę w wyborze.

http://www.allegro.pl/item562853464_ocz … 5mb_s.html

ja ze swojego kingstona jestem średnio zadowolony w przeciwieństwie do sandisca z którym nigdy problemów nie miałem

ja z kingstonem mialem sporo problemow, bardzo szybko padal

kingstony sa dobre mojemu koledze sie wypral a teraz nie ma obudowy i ma wygiety ten usb i pen dziala

faktycznie można wiele zarzucić kingston ale powie mszczerze że ja mam 512 juz chyba z 3 lata i chodzi, nic się z nią nie dzieje a sporo używam ale gdybym terz kupoował to na a takie coś bym się zdecydował

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14275&katid=42

nie wiem gdzie mieszkasz ale jak w większym mieście to na pewno coś znjdziesz fajnego bez potrzeby płacenia 20 zyla za przesyłkę

ocz to dobry wybór :smiley:

Mam karty SanDisk i Kingston CF 1GB od paru lat i jestem zadowolony - szybkości z niższej półki. Pendriva chciałem z dobrym trnsferem i wskazany przeze mnie Kingston jest na Allegro najczęściej kupowany. To o jakości nie świadczy bo komentarze najczęściej wystawiane w krótkim czasie po zakupie. Miejscowośc pod loginem - mała i ceny skłaniają do zakupu na Allegro. Zależy mi na pendrive który jest w opiniach niezawodny i niekoniecznie najszybszy. Czy brak na Allegro Verbatimów i wypowiedzi wskazuje na ich gorszą jakośc? Interesuje mnie zakup do 70.00zł Proszę o kolejne podpowiedzi, najlepiej ze wskazaniem konkretnego modelu który ma najlepszą opinię i gwarancję że nie sprawi kłopotu po krótkim czasie użytkowania. Dzięki za zainteresowanie tematem.

Kup np tego Rally2, 72 zł 2 zł to nie majątek lub

http://www.allegro.pl/item565617631_pdp … _wawa.html

W testach był zanurzany i rzucany z różnych wysokości, i działał.

Ile i jak długo podziała to nie wiadomo, nikt nie poda nie zawodnego bo takich nie ma.

A ja myślę, że ten Kingston 8GB będzie bardzo dobrym wyborem. Mam takiego tylko, że 4GB i jestem bardzo zadowolony. Prosty, uniwersalny i niezawodny.

Przyznam że po cichu liczyłem na opinie użytkowników tego Kingstona. Jest to na Allegro najlepiej sprzedawana pozycja, 50 do 100 szt na aukcję. Chyba nie zaglądają na Dobreprogramy. Wasze podpowiedzi bardzo mi pomogą w wyborze. Zależy mi na przechowywaniu i bezpieczeństwie ważnych danych - oczywiście będą też na innym nośniku. Mile widziane następne podpowiedzi - za kilka dni muszę dokonac wyboru - mam nadzieję słusznego.

Bo to popularna marka, i kiedyś robili dobre pamięci (obecnie to nie jest taka firma jak kiedyś), to ludzie to rozpoznają i kupują, miałem DTI i oddałem za darmo osobie która nie miała własnego pendrive, one wcale nie są szybkie jak podają na opakowaniu, teraz używam Sandiska Micrio Cruzera 8GB, ze względu że jest mały, i przy używaniu jest szybszy od Kingstona, ale OCZ czy PDP też bym kupił, gdyby były mniejsze.

Dane są bezpieczne np na płycie, płyta się nie spali, bo trzymanie ważnych danych na jednym nośniku to mało bezpieczne.

ja mam kingstona 2gb i powiem ci tak film 700 mb może się kopiować nawet 30 - 50 minut.

Ja mam Corsair Flash Voyager 8GB i szczerze polecam. Prędkość odczytu rewelacyjna - zapełnienie całego pena trwa raptem minutę, może dwie, a wśród pendive’ów jest to świetny wynik. Jeśli chodzi o ogólnie najlepsze modele to dobre są Corsair modele GT takie jak ten ale zazwyczaj ciężko je dostać i cena jest wyższa.

Szukając na Google trafiłem na:

http://www.frazpc.pl/artykuly/639/10/x/ … /najlepszy

z listopada 2008 - nie trafiłem na nic nowszego (może ktoś zna nowsze studium)

i starszy link - lipiec 2007:

http://www.frazpc.pl/artykuly/550/Porow … x/Pendrive

Korzystając z Waszych podpowiedzi i informacji uzyskanych pod w/w linkami wybrałem:

OCZ ATV lub OCZ Rally2

Patriot Xporter XT

PQI U310

ewentualnie (też dobre parametry):

SanDisk Cruzer Contour U3

Corsair Flash Voyager

Przyznam, że głównie kierowałem się wydajnością. Nie mam wiedzy o ich niezawodności.

Jeżeli dysponujecie taką wiedzą, to proszę o informacje.

O pojedynczych przypadkach niezadowolenia są wypowiedzi na Google,

ale one nie przesądzają i nie mogą byc brane raczej pod uwagę.

Jeżeli ktoś zna dokładniej ten problem i autorytatywnie podpowie który model

odrzucic, będę bardo wdzięczny. Albo może który z podanych modeli ma najlepszą opinię pod tym kątem.

Bardzo proszę o wypowiedzi, więcej pytań już nie będzie. Pomoże to także innym zainteresowanym

dobrym i przemyślanym wyborem. Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie i cierpliwośc.

Oczywiście obiecuję napisac o dokonanym wyborze i mam nadzieję zadowoleniu.

Patriot XT i OCZ ATV mają mocne obudowy, jak pisałem widziałem test PDP i przetrzymał różne upadki i topienie, OCZ takiego testu nie widziałem, ale pewnie przeżył by takie eksperymenty, to bierz może któryś z tych dwóch, ale jeśli chodzi o nie zawodność w sensie spalenia, to nie ma takiego modelu, byle nie wyciągać bez uprzedniego użycia bezpiecznego usuwania sprzętu (wczoraj był temat jak przez wyciąganie z USB spalono BT), nawet kiepski zasilacz mógł by spalić sprzęt (zwykle taki problem jest przy marnych jakościowo zasilaczach) np wadliwa linia +5V z której zasilanie jest usb i może być problem.

Wytrzymałości mechanicznej w wymienionych modelach nie obawiam się. Odłączenia od kompa wykonuję w sposób prawidłowy. Chodzi tylko o elektronikę i nośniki pamięci. Jeżeli ktoś ma jakieś istotne wskazówki to chętnie jeszcze przeczytam. Najpóźniej w poniedziałek zalicytuję to co wybiorę. Dziękuję wszystkim za udział w temacie. Pozdrawiam i udanego weekendu życzę.

kości kupują od Samsunga, Microna, Intela czy innego producenta pamięci, kości pewnie ze środka produkcji, wtedy maszyny robią dobre modele np przy procesorach jest podobnie im bliżej środka wafla tym proc lepszy zwykle robi się z nich proce serwerowe czy serie mobilnych klasy ULV , przynajmniej do produkcji kości ram biorą ze środka to przy flaszach pewnie postępują tak samo, pierwsze i ostanie serie idą do tanich modeli, PCB też muszą być dobre jak pamięci są szybkie to kontrolować to musi dobra płytka.

Czy się spali to zależy tylko od tego czy się taki model trafi, zawsze ważne dane powinny być na dobrej płycie cd\dvd.

Kupiłem Patriot XT 8GB 200X w miejscowym sklepie za 79.00zł - na Allegro mają 180X. Trochę pogadaliśmy na różne tematy (komputery, fotografia cyfrowa) i sprowadzono specjalnie 1 szt. Z parametrów jestem bardzo zadowolony. Zapis/odczyt - 32/18MB/s. Dwadzieścia minut rozmowy na ciekawe tematy, której efektem jest przystępna cena zakupu i zachęta do następnych odwiedzin sklepu. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

osobiście posiadam własnie kingstona 8gb - działa przyzwoicie

co prawda nie robiłem testu prędkości zapisu i odczytu, ale na zapisanie filmu ok 700mb potrzebuje ok 3 minut, co według mnie jest dobrym rezultatem