Kingston SDHC stracił prędkość

Witam!

Tytuł może dziwny ale nie wiem jak to opisać… posiadam od jakiegoś czasu kartę microSD SDHC Class4 4GB firmy Kingston, wcześniej było z nią wszystko ok- szybki zapis, odczyt a ostatnio zachowuje się dziwnie wolno. Transfer pliku podczas zapisu jest strasznie powolny. Plik 3MB potrafi kopiować przez 3min… W telefonie nie mogę nagrać na nią wideo bo dostaje informację o zbyt wolnej pamięci :o Mogę już sobie odpuścić tą kartę ? Co mogło spowodować takie zmiany

Akurat Kingstony Class4 mają to do siebie, że im więcej danych tym wolniejsze się stają, sam mam dwie takie karty i leżą sobie, bo mają dwa mankamenty. Na każdym telefonie skracają żywotność baterii o 50% (testowane na Samsungach, LG i Nokiach) i dodatkowo strasznie wolne są te karty jak się za dużo rzeczy na nie wrzuci. Ja bym już polecił Sandiska nawet class 2 jest szybsza od Kingstona. Spróbuj wyczyścić kartę którą masz i na pustą coś skopiować.

Próbowałem, formatowałem używałem innych czytników, komórek karta chyba pójdzie w odstawkę.

A co do żywotności baterii sprawdzę, mam E5 trzyma 3 dni, sprawdzimy ile wytrzyma bez karty :stuck_out_tongue:

Nie wiem czy na wszystkich kartach kingstona tak jest, ale mam dwie i mi baterii żre co nie miara.