Kino domowe (kolumny, DVD, Blue-ray)

W najbliższym czasie planuję kupić kino domowe. Zamierzam na nie wydać 2,5-3,5tyś zł. Cały sprzęt ma się składać z odtwarzacza DVD, odtwarzacza Blue-ray i głośników z drewna. Blue-ray musi mięć full HD. Odtwarzacz DVD ma mieć HD i USB.

Z tego co sie dowiadywałem to najlepsze kolumny są następujące:

-Jamo

-Yamaha

-JBL

Kina domowe:

-Kenwood

-Yamaha

-Harman/Kardon

-Pioneer

Sprzęty, które mi proponowano:

Zestaw 1

-amplituner Onkyo TX-SR 518 (cokolwiek to jest…)

-odtwarzacz DVD ONKYO DV-SP405E/B

-maudio trend 900

razem 2799 zł

Zestaw 2

-htr6030

-DVDB663

-+ kolumny

razem 1899zł

Co myślicie o tych sprzętach? Co sami byście zaproponowali? Co powinienem wiedzieć na ten temat? Co dany sprzęt powinien posiadać? W tym temacie jestem zielony, więc proszę o pomoc :wink:

Zobacz na zestawy głośnikowe firmy KODA…

Trochę mało te 3500zl na cały zestaw ale jakiś średniej klasy sprzęt pewnie da się złożyć ;]

Odtwarzaczy blue-ray do 1000zl jest trochę także można coś znależć… np http://www.allegro.pl/item483643509_odt … sztyn.html

Jak kupisz odtwarzacz blue-ray to nie potrzebujesz już osobnego dvd bo on także czyta bez problemu inne formaty ;] chyba że interesuje cię np divx itp… to bierz do tego fergusona d880hx http://www.allegro.pl/item477630633_dvd … szawa.html jako jeden z niewielu odtwarza praktycznie wszystko i ma USB 2.0 … większość innych odtwarzaczy ma usb 1.0 i praktycznie da się przez nie tylko słuchać muzyki lub ogladać zdjęcia… odtwarzacz posiada także niezły skaler do fullhd… ;]

Nie spotkałem się też z odtwarzaczem blue-ray bez fullhd ;]

Apropo nagłośnienia ;]

Na tym się znam trochę mniej… ale

Amplituner brałbym najlepiej Denona ;] Jak nie to onkyo nie jest złe ;]

A same kolumny… subwoofer najlepiej jakiś jbl reszta może być Jamo np http://www.allegro.pl/item479123595_jam … 72_zl.html

Choć jak tak policzylem na oko to taki fajny zestaw wyszedł by ok 5000zl :frowning:

Najśmieszniejsze jest w tej aukcji to

Jak to dvd może obsługiwać rozdzielczośc 1080p jak filmy hd w tej rozdzielczości zapisane są na płytach blueray których to dvd nie obsługuje

Jak ci kasy nie starczy to bierz tego sony lecz wersje DPD 300

Gorsza nie jest

A co byście powiedzieli, żebym zamiast DVD i BL wstawił PS3? Będzie miało takie samo opcje jak DVD i BL? (oczywiście plus możliwość grania :D)

No ale PS3 kosztuje ok 1300 zł.

Nie lepiej jest kupić sam odtwarzacz DVD z upscalingiem a BL na tą chwilę się wstrzymać aż stanieją i będą lepsze.

Wiem, że pojawiają się filmy na płytach BlueR ale dopiero co ustanowił się standard tym formacie i sprzęt jest jeszcze drogi, ale za pół roku…

Tak, ale komp do gier kosztuje ponad 2 tyś :wink: chyba lepiej będzie kupić PS3 zamiast odtwarzacza BL i kompa :slight_smile:

Jak narazie moje kino domowe jakie planuje to:

Kolumny JBL

PS3

amplituner (nie wiem jaki)

subwoofer (nie wiem jaki)

Możecie jakoś uściślić moje plany? :smiley:

A ktoś mi wytłumaczy po co kupować odtwarzacz blu-ray i odtwarzacz DVD? Skoro sam Blu-ray odtwarzacz Blu-ray odtwarzacz wszystko, co może odtworzyć DVD…