Kino domowe Thomson DPL930VD problem z napędem

Cześć,

Mam problem z napędem DVD w kinie domowym thomson.

Problem polega na tym że tacka na płyty DVD nie wysuwa się ponieważ blokuje/podnosi się do góry ( to coś co zaznaczyłem na zdjęciu ) .

No i jeszcze zwróciłem uwagę na to (zdjęcie)

No i zastanawiam się czy plastikowe "coś " można wymienić np z jakiegoś napędu DVD od PC będzie pasował no bo jak wczoraj sprawdzałem w google to zębatki są większe i nie wiem czy to przeszkadza a podejrzewam że to przez to podnosi się to co na pierwszym zdjęciu :

Edit.

Po za tym naprawiałem tylko jeszcze zasilacz i płytę główną. Kino domowe działa, głośniki itd też.

Zacznij od wyczyszczenia paska i rolek z tej białej mazi. To ma napędzać a nie ślizgać się.

Ta biała „mazi” jest fabryczna tzn tak dał producent.

Po za tym. Jak wyczyszczę z białego smaru to będzie ok?

coś się poprzestawiało/poprzeskakiwało na tych zębatkach wg mnie. Tryby i zębatki podnoszące mechanizm przestały być zsynchronizowane z tacką. Metodą prób i błędów trzeba ustawić.

Spróbuje później wyjąć napęd jeszcze raz ponieważ jak robiłem zasilacz i płytę główną złożyłem jak było :sweat_smile: ale to nie problem bo do odkręcenia są tylko 4 śrubki, odpiąć (powiedzmy) dwa kabelki i wyjąć tackę :slight_smile:

Ta biała maż to pewnie jakiś smar, by napęd miał .niejszt opór podczas przesuwania.

Ale kategorycznie nie ma jej być na pasku i na 2 rolkach tam gdzie styka się z rolkami.
Pasek i rolki mają być czyste i suche.
Smaruje się tylko elementy stykających się zębatek, osiek, elementów pocierających i prowadnic.

Tu podaję przykładowy bo posmarowanie jakimś nie przeznaczonym może doprowadzić do zacinania się czy innej nieprawidłowej pracy.

A czy nadmiar i posmarowanie nie tych elementów powoduje problemy to trzeba patrzeć oczami jak zachowuje się mechanizm :slight_smile: