KIS 2009. Długie wczytywanie programów przy starcie systemu

Witam!

Cały czas korzystałem z KIS wersja 7. Teraz chcę kupić licencję na coś nowszego, wybrałem KIS 2009, mam wersję testową i jest problem z tym, że o wiele dłużej ładują się programy przy starcie niż wcześniej gdy miałem KISa 7, od uruchomienia KIS 2009 mija trochę czasu a komputer od razu łączy się z internetem i jestem narażony na ataki z sieci (sieć z kablówki, słabo zabezpieczona, zew. ip i często mam ataki z sieci). Czy to jest normalne ? Zastanawiam się także nad pakietem ESET Smart security 4 słyszałem też jest w czołówce tych AV z całą ochroną internetu. Kaspersky o wiele tańszy ale ESET ma tańsze potem przedłużenia. A i następnie mój kolega ma to samo tyle, że ma Viste ja mam XP SP 3. Często gram w mmorpgi: Tibię (nie smiejcię się lubię w to grać), WoW itp. nie chciałbym stracić konta ;p Proszę was wszystkich o radę !

Nie jesteś narażony na ataki,to że nie ma ikony w trayu nie znaczy że “Kacper” nie działa,wykonuje w tym czasie skanowanie szybkie elementów startowych,ale jako usługa działa od początku startu systemu,za kilka dni będzie Kaspersky 2010 i jeżeli będziesz miał ważną subskrypcję będziesz mógł go za darmo zaktualizować do tej wersji,testowałem ją i jest bardzo dobra.Jako alternatywę możesz wypróbować Nortona 2009,jest również bardzo dobry.

Weź ESET Smart Security, tak jak mówisz jest w czołówce, bo jest bardzo dobry. Jeśli go dobrze skonfigurujesz podczas instalacji, i trochę się pobawisz z ustawieniami, już po niej, to będziesz miał chronionego PC, a nawet tego nie odczujesz. Może i ten pakiet jest trochę drogi. Ale co się nie zrobi dla swojego Pececika :smiley: :smiley: :smiley:

Sam KIS 2009 spowalnia start systemu w moim przypadki Win 7 image_id: 1730

Jeśli w tym czasie działa to ok :slight_smile: Słyszałem właśnie, że niedługo będzie KIS 2010 ale nie wiedziałem, że można korzystać z klucza z wersji 2009 :). Jakoś bardziej jestem za produktami Kaspersky, zawsze korzystałem z tego AV i raczej tak zostanie :slight_smile: Dzięki za rady !