KIS 2010 Problem z licencją


(Diabloclone) #1

Witam!

Zakupiłem dwa miesiące temu na allegro klucz do KIS 2010 na 3 komputery na rok. Był dosyć tani i dużo ludzi kupowało. Wyszło mi około 19zł na jeden komputer. Wczoraj dałem wykrywanie luk i znalazło lukę w mojej starszej wersji KISa czyli 9.0.0.463. Zaktualizowałem do wersji 9.0.0.736 najnowszej. Wklepuje kod a tu lipa piszę mi, że klucz produktu jest przeznaczony do innej wersji. No więc dziś dzwonie do pomocy technicznej podałem klucz i dowiedziałem się ze ten klucz nie jest od ich dystrybutora ze jest przeznaczony na angielską wersje, jest z nielegalnego źródła i może być zablokowany :frowning: (wiem wiem, źle zrobiłem ze kupowałem na allegro). Do tej pory klucz mi działał na tej starszej wersji 9.0.0.463 i nie było żadnych problemów. I tu moje pytanie czy ściągnąć tą starsza wersję i działać dalej ( o ile nie zablokowali mi klucza ), Kupić keya z legalnego źródła :), czy może przerzucić się na inny pakiet internet security. Na razie zainstalowałem ESET Smart Security 4 Trial. Zależy mi na dobrym Firewallu ponieważ często podłączam laptopa do innych źródeł internetu i jeszcze w domu mam internet gdzie jestem często podatny na ataki (internet z osiedlowej spółdzielni). Mam zaufanie do produktów kasperskiego, korzystam z nich od lat i dawno nie miałem żadnego wirusa, komputer nie "zamulał", blokował mi wszystkie ataki sieciowe. Więc co zrobić ?


(suchmen) #2

Po 1. Najpierw patrz ile kosztuje klucz na stronie producenta a potem porównuj cenę tego klucza z ceną na allegro.pl

Po 2. Sprawdzaj pozytywy i negatywy użytkownika sprzedającego

Po 3. Polecam Ci jak najbardziej kasperskiego ale skuteczniejsza jest g-data antywirus + firewall i kosztuje ciut mniej


(prz3m3k84) #3

Jeśli bardzo cenisz sobie KIS, to kup klucz prosto od producenta i przy nim pozostań. Dla mnie nie ma lepszego pakietu zabezpieczającego.

Tak btw. mój kolega też się nadział na takie coś.


(Serwis Komputery) #4

Napisz do gościa niech wyjaśni sprawę,jeżeli będą problemy,zgłoś sprawę na Allegro


(Monczkin) #5

ShadowMage , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami zakładania tematów na forum. Przeczytaj regulamin.


(Sebos99) #6

Proszę bardzo. Licencja na 3 stanowiska, program w wersji 2009, ale klucz oczywiście będzie działał na 2010, 2011.

Cena 149 zł u autoryzowanego dystrybutora. Robię im reklamę, ale sam u nich w Krakowie kupuję od kilku lat, dlatego mogę polecić bezpieczną i dość tanią aukcje. Ta firma zajmuje się tylko sprzedażą produktów Kaspersky.

http://allegro.pl/item860340905_nowy_ka ... _w0zl.html


(Diabloclone) #7

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7966042 to jest ten koleś co się okazuje ma zawieszone konto. Piszę do allegro zobaczymy jak się sprawa potoczy na razie będę korzystał z ESETa bo nie mam kasy na licencje.

EDIT

A jak z G-data Internet Security 2010 ? Program ciekawy dobre opinie i ponoć skuteczniejszy niż KIS, jaka jest wasza opinia ? Ma dobrego Firewalla ?


(suchmen) #8

Używam i bije na głowę wszystkie inne. Zapora bardzo dobra i znacznie lepiej wykrywa wirusy niż kis i nie muli kompa (tylko przy samym starcie lekko i przy 1 aktualizacji zaraz po instalacji, potem chodzi szybko niezauważalnie).

Ustawiasz aby monitor skanował silnikiem A czyli podstawowym, tryb ręczny obydwoma skanerami, firewall na tryb wysoki oraz w nim wszystkie połączenia sieciowe na "bezpośrednie połączenie z internetem" zamiast "zaufane sieci" i wszystko jest super chronione, ponadto chroni rejestr i autostart, skanuje ruch internetowy niezależnie od przeglądarki, maile niezależnie od programu pocztowego (nie jak kis), chroni przed phishingiem czyli zmodyfikowanymi stronami a także keyloggerami właśnie, ma świetną wykrywalność (najlepszą na rynku)

Polecam Ci wersję tańszą czyli antywirus + firewall 2010, chyba że potrzebujesz dodatkowo modułu antyspam(który posiada każdy program pocztowy) i kontroli rodzicielskiej(masz dzieci?) to kup internet security a jak ci te 2 moduły są niepotrzebne to kup tańszy antywirus + firewall 2010


(Diabloclone) #9

Właśnie go zainstalowałem i zaktualizowałem. Program bardzo przejrzysty. A ten Strażnik z dwoma skanerami to jest ochrona w czasie rzeczywistym ? Czyli Antywirus + Firewall ma wszystko co internet security oprócz kontroli rodzicielskiej i anty spamu ?


(suchmen) #10

Tak to monitor-ustaw w opcjach skanera-zakładka 1 od lewej (strażnik)-na tylko skaner podstawowy (bardzo dobra wykrywalność i wydajność) oraz zaznacz ptaszkiem wszystkie opcje wykrywania + ustaw skanowane archiwa na wielkość 10240 kb, czyli 10 mega. Komp po tym chodzi bardzo szybko.W opcjach skanowania web możesz ustawić na skanowanie plików do rozmiaru 10mb lub mniej jak chcesz tylko pamiętaj że wtedy filmiki z youtube we flashu mniejsze niż ustawione na 10 mb będą skanowane pierw czyli zanim się odpalą to muszą się całe wczytać, dlatego jak nie chcesz czekać to możesz ustawić limit na 1mega


(Diabloclone) #11

Ok, dzięki za pomoc wszystko ustawiłem :). Wszystko działa ładnie, pod koniec wersji testowej na pewno go zakupie tym razem z legalnego źródła :slight_smile:

A jeszcze pytanie jedno mam ustawić ten skaner podstawowy tylko w strażniku czy też w skanowaniu ?


(suchmen) #12

W strażniku tylko 1 podstawowy a w skanowaniu (jest to skanowanie ręczne na twoje żądanie) 2 skanery. Ustaw jednak w strażniku "skanuj archiwa" na 1024kb czyli 1 mega a w ustawieniach filtra stron http ustaw skanowanie plików do "1mb" i już chyba wszystko co miałem do powiedzenia;d


(krzysiekx) #13

Tutaj Cię zaskoczę: KIS ma lepszy firewall niż Gdata

http://www.matousec.com/projects/proact ... esults.php


(suchmen) #14

Ciekawe kto robił te testy bo jak dla mnie są niewiarygodne i to bardzo.Sprawdzałem firewalla na stronach testowych i jakoś wszystkie testy zawsze przechodził jako safe a porty zablokowane. Pewnie ten kto przeprowadzał testy nie ustawił nawet firewalla bo fakt, nieustawiony g-data jest beznadziejny ale jak się użyje trybu ukrycia+wysoki poziom ochrony+odpowiedni typ połączenia wybierze to znacznie poprawia swój wynik a ręczne ustawienia to już w ogóle działają dobrze. Nie twierdzę, że jest najlepszy ale wystarczający dla zwykłego usera


(prz3m3k84) #15

@suchmen

Te testy akurat są bardzo wiarygodne.

Do autora topicu. Lepiej pozostań przy KIS.

Do poczytania:

http://blogs.pcmag.com/securitywatch/20 ... -world.php

http://www.chip.de/news/Security-Aktuel ... 80121.html

http://www.darkreading.com/security/ant ... =222002625

http://www.av-comparatives.org/images/s ... ic2009.pdf


(krzysiekx) #16

Ja tam bardziej ufałbym testowi matouseca niż jakiegoś pojedyńczego usera.


(suchmen) #17

powiadasz że 4% ma firewall g-daty to jakim cudem przechodzi wszystkie testy jakie zrobiłem i zawsze blokuje każdą złą czynność / próbę włamania? Gdyby miał 4% to by może 1 test przeszedł pozytywnie a przechodzi każdy-wyjaśnij mi to? Wiem, że kasperky ma lepszy firewall ale antywirus gorszy i w operze nie skanuje stron odwiedzanych tylko nowe pliki cache a g-data blokuje od razu stronę ze szkodnikami


(prz3m3k84) #18

KIS wcale nie ma gorszego AV.


(suchmen) #19

Wg. testów, którymi tutaj panowie się posługują to g-data wyprzedza kasperskiego w wykrywaniu wirusów. Co do testów tutaj przytoczonych, to dziwne że jeden wykazuje skuteczność firewalla g-daty na poziomie 4% a drugi na poziomie ~90%. Strasznie wiarygodne, nie ma co


(Diabloclone) #20

Już, nie wiem na co się zdecydować :slight_smile: Zauważyłem, że przy g-dacie mam mniejsze pingi w grach. Ceny tych antywirusów są podobne. A co z ESET Smart Security 4, nie dawno ten program wszyscy tak chwalili, że najskuteczniejszy a teraz nic o nim nie słychać.