KIS 2011 Kontynuacja licencji

(MariuszListecki) #1

Za 9 dni kończy mi sie licencja na KIS 2011 więc dzisiaj rano złożyłem zamówienie i wpłaciłem kasę i kod nowy przyszedł.

Pospieszyłem sie ale mówie zanim dojdzi to mówie z tydzień a tu nie całe 8h szok.

Mam pytanie czy mogę wprowadzić ten kod za 9 dni czy te 9 strace z tej nowej licencji?

(goomish) #2

A co pisze w mailu, w którym przyszedł nowy kod? Albo na stronie Kaspersky'ego?

Zresztą... to chyba jasne i logiczne, że jak teraz przedłużysz licencję, to 23. stycznia 2012 KIS będzie marudził, że już jutro kończy się roczny abonament. A jak poczekasz do końca obecnego okresu i wklepiesz nowy kod 2 lutego br, to do kiedy będzie KIS aktualny i zarejestrowany? No, do kiedy? :smiley:

(MariuszListecki) #3

Panie modraliński jakbym znał odpowiedź na to pytanie to bym nie zadawał go tu.

(goomish) #4

Ależ proszę kolegi, nie ma potrzeby, żeby się kolega tak unosił...

Przecież cały czas próbuję ci powiedzieć, że licencja jest ważna rok (12 miesięcy, 365 dni) od momentu wpisania kodu i nie ma większego sensu wprowadzać go wcześniej. Zwłaszcza, że stary kod jest wciąż ważny [\*] a tym samym KIS licencjonowany.

[\*] jakbyś sobie np jutro zafundował formata i reinstal systemu to wprowadzając zeszłoroczny kod miałbyś w pełni legalnego, działającego jeszcze 7 dni KIS-a. Mimo tego , że Kaspersky zanotował sobie gdzieś w swoich komputerach, że kupiłeś już licencję na następny rok.

(suchmen) #5

Możesz wklepać już teraz. Kis sam zacznie korzystać z tej licencji po skończeniu się poprzedniej.

(MariuszListecki) #6

Nie do końca jest tak jak szanowny kolego mówisz gdyż to samo pytanie wysłąłem do suportu napisałem je również tutaj bo coś sie ociągali i oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Otóż jeżeli stara licencja ma mniej niż 14 deni do końca to gdy wprowadzimy nowy kod/klucz czasy sie zsumują z tym tylko że stara musi mieć mniej niż 14 dni to wygaśniećia.

Jaki ma sens więc wprowadzania kupowanie kodu wcześniej ano taki że pozbywamy sie w ten sposób tych ciągłych monitów o kluczI kolorystycznie również odczujemy różnice bo kaspersky na nowo rozbłyśnie zielonym kolorem bo od kiedy zaczął wołać o klucz zmienił kolor na jasny brąz i wyświetlał że istnieje zagrożenie . Tak czy owak temat do zamknięcia.

A monity są wkurzające bo przy oglądaniu filmów bynajmniej u mnie wyłaziło z każdego odtwrzacza tylko po to aby szanowny kacper poinformował mnie o krótkim okresie licencji

(florka) #7

Gdy wprowadziłeś kod aktywacyjny do KIS 2011 na 9 dni przed wygaśnięciem starej licencji, to zachowujesz te 9 dni. Czyli masz 365 + 9 = 374. Wprowadzenie kodu aktywacyjnego na 14 dni przed upływem starej licencji zachowuje okres starej licencji, który pozostał. Sprawdź to na dole panelu KISa ile dni licencji ci zostało.

(Jarek-59) #8

Kolego Kiss, nieprawda. Mam w tej chwili zainstalowany KIS, na którym straciłem dwa tygodnie licencji dlatego, że pospieszyłem się z wpisywaniem nowego kodu. Proponuję zatem autorowi wątku poczekać chwilkę i nowy s/n wpisać w ostatnim dniu starej licencji. To nic nie kosztuje a zyskasz kilka bezcennych dni. Pozdrawiam

(MariuszListecki) #9

http://support.kaspersky.com/pl/kis2011 ... =208282026

(Iwagreg) #10

Witam , Panowie KIS informuje nas /start systemu/o kończącej się licencji na 14 dni przed końcem . I już wtedy można wpisywać nową . Akurat tak się stało dziś w przypadku mojej licencji . Wklepałem nowy numerek i mam "nowy + 14 dni" . Pozdrawiam .

PS.

Robiłem to już parę razy , nigdy nie czekając do ostatniego dnia .

(pakierhakierxd) #11

Warto kupić kisa 2011 używałem jak dopiero co wszedł i miałem z nim same problemy wyłączał się itp.

i wobec tego przeszedłem na avasta

jest już ok:P

Użytkowałem na Windows 7 64 bit

ale teraz bym kupił licencję 3 stanowiskową aby zainstalować na stacjonarnym i netbooku(w7 starter)

(altunyo) #12

Mam jeszcze przez pół roku ważną licencję na "kis 11". Nie oznacza to że z niego korzystam. Wysadziłem go w powietrze jak stwierdziłem, że w pierwszej kolejności zajmuje się on samym sobą. Przeciąża procesor a tym samym drastycznie spowalnia komputer, robiąc w tle bliżej nie określone czynności. Nawet na świeżym systemie. Poz tym puszcza różne śmieci. Zainstalowałem Avasta i mam spokój. Nigdy więcej nie zainwestuję w av lub kis "Kaspersky".

(Mularczyk Maciek) #13

...zamula zamula.. A czy darmowy Avast posiada firewall jak KIS? Kontrola rodzicielska? Antyspam, Sandbox i inne rzeczy? Więc skąd zdziwienie, że chodzi wolniej niż o niebo uboższy Avast? W Avaście jest po prostu mniej pracujących modułów!

To tak jakbym powiedział, że nigdy nie kupię FIFA2011 bo zamula mi kompa gorzej od Sensible Soccer zapuszczonego na emulatorku Amigi #-o Jakość kosztuje, ot co.

Odnośnie Kasperskiego i aktualizacji. Wygenerowanie kodu nie jest jednoznaczne z jego rejestracją, więc spokojnie, można wprowadzić później.

Tak, na stronie Kasperskich jest napisane o 14 dniach przed i po rejestracji przedłużenia...jednak spotkałem już takich, którym nie doliczyli posiadanych dni do licencji. W takim razie pozostaje jedynie kontakt z ich supportem i upominanie się o swoje :slight_smile:

(pakierhakierxd) #14

Darmowy avast nie posiada firewalla korzystam z zapory systemu windows i jakoś mi starcza:D

Kontroli rodzicielskiej też nie ma,coś tam jest co sprawdza pocztę e-mail czego ty oczekujesz po darmowym programie w płatnej wersji pewnie ma więcej funkcji

Mnie wkurzało zawsze coś jednego w kis co wprowadzili od jakieś tam wersji wszelkie instalki wolniej się uruchamiają bo on chyba je skanuje

(Piotr Jamny) #15

Ja mam KIS i mi nie zamula, wystarczy odpowiednio go ustawic. Niektorych funkcji nie uzywam, wiec je wylaczam, inne za to sa ustawione na maksymalna ochrone i jakos sobie poczyna ;]