KIS 2014 jak ustawić skanowanie aby bylo po aktualizacji?

KIS 2014 jak ustawić skanowanie tak, aby bylo po aktualizacji?

Aktualizacja w KIS 2014 jest automatyczna więc wystarczy kliknąć “Scan” i “Run Scan”.

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu, a na przyszłość proszę czytać opisy działów przed założeniem tematu.

Polska wersja? Jak ustawić KIS 2014 żeby można bylo wykonać coś takiego: Ręcznie aktualizować bo moim zdaniem jest szybsza (bez czekania 15 minut na uruchomienia aktualizacji) i jeszcze jedno aby można ustawić skanuj po aktualizacji(w KIS 2014 szybkie skanowanie). tu akurat automatycznie Krótko siedzę przy kompie i to by mi ułatwilo kontrolę kompa.

Widzę, że chcesz po każdej aktualizacji skanować komputer.

Teraz działanie antywirusów jest trochę inne niż kiedyś.

Antywirus działa sprawdzając każdy uruchomiony proces.

Jeżeli przy uruchomieniu jakiegoś programu jest alarm to następuje natychmiastowe działanie w celu wyeliminowania zagrożenia.

Pełnego skanowania nie używa się często.

Używam wersji angielskiej.

Możesz ustawić skanowanie maksymalnie raz dziennie o określonej godzinie.Nie widzę możliwości automatycznego skanowania po aktualizacji.

Żeby ustawić własną częstotliwość szybkiego skanowania (raz dziennie):

Scan—>Settings and schedule—>Scan schedule—>Quick scan—>Every day—>tutaj ustawiasz godzinę.

W j.polskim to wygląda mniej więcej: Skanowanie—>Ustawienia i terminarz—>Terminarz skanowania—>Szybkie skanowanie—>Codziennie—>tutaj ustawiasz godzinę.

Zaznaczasz jeszcze opcję aby w razie niemożności skanowania z powodu wyłączonego komputera uruchomił skanowanie zaraz po jego włączeniu.

Inną opcją jest skanowanie w momencie włączenia się wygaszacza ekranu.

Nie chcę ,ale kiedyś obiekty startowe byly skanowane przy starcie systemu teraz nie wiem jak to ustawić.

Przy starcie systemu KIS 2014 przejmuje kontrolę nad bezpieczeństwem, więc nie trzeba wymuszać skanowania.

Dzięki za info.