KIS 9.0.0.736- wykrywanie luk i co dalej

Witajcie, mam KIS 9.0.0.736 po angielsku i rozunię rekomendację KIS o naprawie(usunięciu)

lub nie konieczności usunięcia, ale nie wiem co grozi kompowi jeśli wszystkiego się pozbędę. Proszę napiszcie mi .

Poniżej wykaz

  1. Autorun from hard drives is allowed – Recommended to be fixed

2.Autorun from network is allowed – Recommended to be fixed

  1. Microsoft Internet Explorer: clear the list of trusted domains– Recommended to be fixed

  2. Microsoft Internet Explorer: enable cache auto cleanup on browser closing– Recommended to be fixed

  3. Microsoft Internet Explorer: enable caching data received via protected channel– Recommended to be fixed

6.Removable media autorun is allowed – Recommended to be fixed

7.CD/DVD autorun is allowed - Not necessary to be fixed

  1. Microsoft Internet Explorer: clear history of typed URLs - Not necessary to be fixed

  2. Microsoft Internet Explorer: disable sending errors reports- Not necessary to be fixed

  3. Microsoft Internet Explorer: remove all Cookies - Not necessary to be fixed

11.Microsoft Internet Explorer: start page reseted- Not necessary to be fixed

To są tylko złe ustawienia w systemie i w przeglądarce IE.

Głównie o potrzebie włączenia czyszczenia cookies, historii i cache Internet Explorera przy wyłączaniu go oraz zablokowaniu funkcji Autorun.

Które z listy i jak je można naprawić . Zablokowanie autorun nie jest chyba wskazane.

Jest wskazane, bo chroni przed infekcjami z pendrive, które są plagą (przez tą drogę przenosi się np . CONFICKER).

Do utrudnienia zainfekowania systemu poprzez pendrive możesz zastosować Panda USB Vaccine lub Flash Disinfector (chociaż ten drugi chyba będzie blokowany przez Kaspersky’ego).

Co do Internet Explorera: Panel Sterowania -> Opcje Internetowe i szukaj ustawień do czyszczenia danych po przeglądaniu poprzez Internet Explorera.

Jak wkładam pendriva do USB, to KIS pyta czy ma skanować nowy dysk (przenośny) to nie wystarczy?