KIS 9 VS ESET Smart Security

(Jakim2400) #1

Jak myślicie który jest lepszy? :stuck_out_tongue:

(natarcie_) #2

KIS dobry mam polecam :smiley:

(maku13) #3

Moim skromnym zdaniem KIS 9.

(Vcx3) #4

Polecam śledzenie wyników testów antywirusów np. na http://www.av-comparatives.org

Ostatnie ich testy (na stronie klikamy Comparatives) czołówka (test sierpień 2008) to:

1.Avira,

2.G-Data

3.avast! Professional

4.AVG Anti-Virus

5.Kaspersky

6.Norton Anti-Virus

7.TrustPort AV

Wyniki innej strony testowej są podobne: http://www.virus.gr/portal/en/content/2 ... -1-21-june

(SeBoLaS) #5

jakieś śmieszne masz te wyniki tych antywirusów,najbardziej rozbawiło mnie to że avast jest lepszy od kasperskyego czy też nortona nie ważne że starych wersji ale to to już przemilczę

(system) #6

świeże :slight_smile: Kaspersky nadal najwyższe noty

(Tikrit83) #7

KIS tylko, coraz bardziej robi się z tego kombajn (nie mylić z pakietem) :slight_smile:

(system) #8

Kombajn bo co? Bo potrafi przeanalizować stan systemu i wskazać co należy zmienić? Bo potrafi wykryć luki lub brak poprawek (min w Office 2007 nie raz mnie poinformował o braku zainstalowanej poprawki)? Sprecyzuj... Spójrz na GDATA, to dopiero kombajn...

(Binio21a) #9

Z tych dwóch polecam Eset SS, bardziej podoba mi się jego interfejs oraz mniej muli do kaspra, przynajmniej na moim kompie. Ale to tylko moje skromne zdanie :slight_smile:

BTW. Polecam G datę IS 2009, nowa wersja prezentuje naprawdę wysoki poziom :slight_smile:

(Vcx3) #10

Cóż jeden śmieje się do sera, inny z testów antywirusów. Jeśli czytają to nasi polscy dystrybutorzy antywirusów, to na pewno znają stronę av-comparatives, a ich szefostwa nigdy nie podważają tych niezależnych wyników. Jakbyś wiedział coś o stronie do której podałem link, to nie pisałbyś bzdur. Wersje testowanych antywirusów są najbardziej aktualnymi w czasie przeprowadzania testów, a nie robi się ich co tydzień.Tak się składa, że inni podali link do strony Kaspersky'ego, gdzie on chwali się wynikami m.in. z tej strony.

Podobnie robi Eset u siebie jak wysoko go ocenią. Ale to trzeba wiedzieć, a SeBoLaS nawet nie rozróżnia avasta od jego wersji profesional, ma zapisane w główce, że taki antywirus jest lepszy od innego, i na tym zamyka się jego wiedza w temacie, a że ciągle zmienia się bazy, ulepsza programy, to już do niektórych nie dociera.

(system) #11

Tylko że oprócz testów VB Eset przegrywa w testach z Kasperskym.

Gdata zawsze prezentowała najwyższą skuteczność ale ilość fałszywych alarmów też duża. O prędkości działania mogę powiedzieć tyle, że u mnie na świeżo postawionej Viście G data IS 2009 z wyłączonym jednym silnikiem AV chodzi wolniej od KIS 2009 ustawionego na def.