Klarowny poradnik konfiguracji K-Lite Codec Pack-szukam!

Witam !

Co prawda znajomy informatyk doradzi czasem jak coś skonfigurować pod aplikację, ale nawet ambitny laik niektóre rzeczy próbuje zapamiętać, nie zawsze rozumiejąc te czy inne niuanse, co jest zrozumiałe, zważywszy ile czasu musiałbym poświęcić na zgłębianie różnych instrukcji a tym bardziej wiedzy informatycznej. Krótko mówiąc, byłbym wdzięczny za inteligentne, dostosowane do różnych potrzeb systemowych (u mnie Windows XP) rady tyczące się konfiguracji tego pakietu kodeków (plus ffdshow, codec tweak tool itp.).

Z tym tematem wiąże się inny, mianowicie, które playery korzystają z tego zestawu (oprócz WMP, MPC-Home Cinema) i jakich rzeczy unikać, by nie ‘zwichrować’ ustawień (np. kojarzenie plików z odtwarzaczem). Wiem, że niektóre działają niezależnie, uzupełniając kodeki we własnym zakresie. Z doświadczenia najlepiej wypada u mnie PotPlayer (Daum) oraz SMPlayer (video, rzadkie pliki), footbar2000 (audio, cue). Sympatyczny jest też BestPlayer, VLC.

Zainstaluj CCCP - nie potrzebuje konfiguracji, a z potrzebnych składników zawiera to samo (ffdshow + VobSub + Hali Splitter), tylko nie pompują tam morza niepotrzebnych śmieci. Po prostu jest mniej problematyczny i mniejszy przy zachowaniu tych samych funkcjonalności.

Frankfurterium , jeśli masz zamiar dawać takie rady to lepiej się nie odzywaj.

A tak na na marginesie, był taki poradnik na forum Widows 7, nie jest szczegółowy i chyba nie ma takiego. Przynajmniej ja takiego nie znalazłem.

Poniżej masz link:

http://windows7forum.pl/k-lite-mega-cod … ada-2928-t