Klasyczny pulpit zamiast kafelek


(Czocza1) #1

Witam Panowie i Panie,

Mam pytanie czy istnieje jakiś cudowny sposób który spowoduje gdy włączę komputer zaloguje się na wybranego użytkownika pojawi się klasyczny pulpit zamiast kafelek?

 

 

Czekam na odpowiedz.


(abrakadabra77) #2

A masz  W8 czy W8.1? Jak tego drugiego to wystarczy na pasku zadań wcisnąć prawy klawisz myszy potem Właściwości zakładka Nawigacja  i tam w bloku nazwanym Ekran startowy  zaznaczyć  pierwszą opcję :slight_smile:


(Czocza1) #3

Windows 8.1.

Sprawdzę, to co napisałeś w weekend czy faktycznie działa.

Dzięki za pomoc.


(dark__jedi) #4

http://www.dobreprogramy.pl/Classic-Shell,Program,Windows,35757.html


(MrBeckham666) #5

classic shell jest bardzo dobrą opcją. bo w sumie daje lepszy start niż jest nawet w windows 7.


(Adadak) #6

zainstaluj to http://www.dobreprogramy.pl/Classic-Shell,Program,Windows,35757.html

tylko, że odznacz inne funkcje, żeby zostało tylko classic start menu


(Czocza1) #7

Panowie, ostatnie pytanie, istnieje możliwość aby po naciśnięciu paska start nie przechodziło do menu kafelkowego tylko aby pojawiało klasyczne menu start? znane choćby z Windows 7.


#8

Nie, ten przycisk służy do przejścia na ekran kafelków. A kafelki to takie duże menu.


(Czocza1) #9

krisp, zdaje sobie sprawę  ze ten przycisk służy do przejścia na ekran kafelek ale czy istnieje możliwość zmuszenia go aby po naciśnięciu pojawiało się klasyczne menu start znane z Windows 7 etc? czy ten program do którego wcześniej  polecaliście załatwi sprawę?


(adi0922) #10

Taka opcja jest dostępna tylko po zainstalowaniu specjalnego programu. Moim zdaniem nie ma sensu, z czasem się przyzwyczaja do tego nowego startu. Taki program tylko spowolni komputer. Jeśli bardzo chcesz zwykłe menu to powróć do windows 7


(dark__jedi) #11

Ile razy można proponować ci rozwiązanie, którego nawet nie sprawdzasz?

 

 

Bzdura, po to ludzie piszą aplikacje, żeby sobie dostosować wizualizacje pulpitu do swoich potrzeb a nie wracać do starych systemów. Nie znam osoby, gdzie CS spowolniłby system.


(adi0922) #12

Jakiś minimalny spadek jest pewnie. Szczególnie na słabszych komputerach, ale już tutaj nie debatujmy nad tym. Pan zainstalował program?


(Tkrajewski) #13

Jest możliwość przejścia z 8.1 na pulpit.

 

“Użytkownicy pecetów mogą odetchnąć z ulgą. Wystarczy kilka kliknięć, by Windows 8.1 zawsze startował w trybie klasycznego pulpitu. To świetna wiadomość dla tych, którzy nie lubią nowego okna startowego, a chcą korzystać z nowości w trybie klasycznym. Kliknijmy prawym przyciskiem myszy na pasek zadań pulpitu, na Właściwości , zakładkę NawigacjaPrzy zalogowaniu lub zamknięciu wszystkich aplikacji na ekranie przejdź do pulpitu zamiast do ekranu startowego.”