Klasyczny ruter z modułem na kartę sim +LTE

Witam,

 

Ze względu, że nie ma odpowiedniego działu na poszukiwanie rutera do LTE pozwoliłem sobie stworzyć nowy temat w dziale ogólnym. Jednocześnie proponuję, by na wzór tematów:

stworzyć kolejny dział w którym będziemy pytać o zestaw: Ruter + modem LTE lub Ruter LTE.

 

A teraz moje pytanie:)

 

Poszukuję najtańszego rutera, który prócz klasycznych wejść/wyjść LAN/WAN/WIFI będzie obsługiwał kartę sim wraz z obsługą internetu mobilnego.

 

Sam ruter nie musi być mobilny, ale musi być dostosowany do pracy ciągłej. Będzie do niego podłączony komputer PC poprzez kabel LAN, telefon, PS3 i laptop poprzez wifi.

Jeśli jednak znajduje się jakiś ruter, który ma w sobie tylko WiFi, a nadaje sie do ciągłej pracy, to jestem w stanie zrezygnować z połączenia PC poprzez LAN i zakupić do niego modem WiFi.

Jednak w przyszłości chciałbym kupić dysk sieciowy i nie wiem czy takowe idzie połączyć poprzez Wi-Fi.

 

Proszę o rady:)

Najtańszy sprawdzony router, jaki mogę Ci polecić, który ma wyjście USB obsługujące modemy LTE to TP-Link TL-MR3420 V2.x. Choć sam obecnie używam DOVADO, to mam bardzo miłe wspomnienia z tym routerem. Używam go jeszcze w dwóch moich oddziałach i szwagier też ma taki. Do tego modem LTE Huawei E3372 lub E3276 lub E398u-1i wszystko śmiga jak należy. Transfery sięgają 56/25 MB/s. Sam router to koszt ok. 120zł.

Niestety ten ruter posiadam i nie potrafi się dogadać z moim modemem:/ - E3272. To go nie widzi, to nie chce nawiązać ponownie połączenia itp… Dlatego chciałem ruter, który obsłuży kartę sim, bez żadnych dodatkowych urządzeń.

Istotnie ten router ma jakieś problemy z E3272 (taki modem za pierwszym razem kupił szwagier), dlatego napisałem z jakimi nie ma na pewno problemu. Nie wiem ile chcesz wydać na router, ale jeśli masz już modem to warto kupić coś, co ten modem obsłuży. Routery z miejscem na kartę SIM są stosunkowo drogie jeszcze. Na pewno omijaj szerokim łukiem D-LINK DWR-921 – przerobiłem ten badziew i skończyło się oddaniem do sklepu, wtedy wziąłem TL-MR3420, ale nie obsługiwał jeszcze poprawnie moje E3276, więc byłem zmuszony go sprzedać. W końcu poczytałem fora i zainwestowałem w coś, co jest niezawodne, ciągle wspierane i z najwyższej półki, czyli DOVADO. Ja akurat kupiłem model DOMA (już obecnie go nie sprzedają), ale teraz można spokojnie kupić model PRO za ok 500zł na Allegro. Te routery współpracują chyba ze wszystkimi modemami, a jak nie to w ciągu kilku dni pojawia się nowy firmware.

Problem polega na tym, że Ty szukasz najtańszego, a to znacznie ogranicza pole manewru.

 

Skoro posiadasz TL-MR3420, to może warto zamiast routera kupić inny modem – jeden z tych, które podałem. One na pewno działają. 

 

ps.

  1. aktualizowałeś firmware w routerze do najnowszego?

  2. jaką masz wersję routera V1.x czy V2.x? Te z V1.x nie obsługują poprawnie LTE, co jest napisane na stronie producenta.

 

Może rzeczywiście modem będzie lepszym rozwiązaniem na bieżącą chwilę… Mam wersję V2 i oprogramowanie aktualizowałem, próbowałem nawet oprogramowanie Gorgolya, ale nic to nie dało:/

Dla zainteresowanych - zakupiłem modem E3372 - działa z moim ruterem bez problemów:)