Klasyfikacja wydajnosci sysemu windows

Witam!

W swoim komputerze (laptop) mam karte graficzna Geforce 8600GT 512 i system vista klasyfikuje mi go na 4.6 (reszta po 5.1 do 5.4)

grafika w grach - 5.3 a grafika w Wydajnoscpulpitu dla interfejsu Aero- 4.6.

Moj kolega ma ta sama karte tylko 256 tez w lapie i pokazyje mu 4.8. Mi 4.6 mu 4,8 a ma mniej pamieci na karcie i to dwa razy mniej. Czemu tak mi pokazuje?

Jak to zmienic?

Dzieki za odp.

Zmień taktowanie karty dla pamieci i procesora za pomoca np. riva tuner 2.09, moze on tez ma podniesione taktowanie dlatego jego karta jest wydajniejsza.Pozdrawiam

A jakie taktowania powinna miec ta karata? W lapie. I jak sie tym programikiem podkreca? I do ilu moge?

Chcesz mieć wyższą klasyfikacje od kolegi to zastosuj to http://www.idg.pl/porada/118447.html xD

A i jest cos takiego we wlasniwosciach grafiki: Systemowa pamiec wideo-wartosc =0. Nie powinna byc wiekasza?

No i dalej nie wiem czemy mam mniej w klasyfikacji, choc mam lepsza karte. Nie chce sie bawic w sztuczki kolegoi Mashkina. Prosze o jaka kolwiek odpowiedz(przydatna oczywiscie:p)

dzieki!!

Mój Komputer Vista Sklasyfikowała na 5.0 a tak to najwiecej uzyskała pamiec ram 5.9 a posiadam 4Gb ramu PC 800Mhz

A jaka masz grafike?

GIGABITE GeForce 8500 GT 256MB/128bit PCI-E x16 ale juz zamówiłem 512 z tej seri

Ja mam Geforce 8600M GT 512M128bit i klasifikuje w grach go na 5.3 a na te durne Aero Visty na 4.6. A kumplowi na 4.8 przy tej samej karcie tylko 256MB. A mam lapa COMPAL JFL 92 a on COMPAL 90ke. Mozek tos pomoze?

P.S na GPU-Z pokazuje mi taktowania 475\400 a na stronce NVIDI napisali, ze ta karta powinna miec 475\700. A i podkrecalem PowerStripem i po Zastosuj spowrotem mam 475\400 cgoc przestawiam na 500

adrian-grochowski , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

adrian-grochowski , Masz może GDDR2 w karcie a kolega ma może GDDR3 wtedy może mieć więcej. Ale ja bym tam wielkiej wagi do tego nie przykładał :smiley: .

U mnie na Compalu 90 po zmianie sterownikow z fabrycznych na sciągnięte przez aktualizacje Visty klasyfikacja wzrasta o 0,1 do 4,7.