Klasyka gatunku RPG

Witam!

Od razu napiszę że nie wiedziałem gdzie mam napisać ten temat. Niby tu pasuje lecz nie mam z grami problemów, tylko chcę zobaczyć jakie gry RPG uważacie za klasyki, legendy itd. w tych czasach :wink: Od razu piszę że nowe RPG nie są klasykami więc podawanie ich będzie bez sensu… To może ja pierwszy:

  1. Icewind Dale

  2. Baldur’s Gate

  3. Gothic

  4. Gothic 2

  5. Gothic 2: Noc kruka

  6. Neverwinter Nights

  7. Fallout 2

  8. Diablo 2

  9. Final Fantasy (praktycznie wszystkie)

Oczywiście możecie wymieniać już te co podałem (choć nie zdziwiłbym się jeśli tak by się stało)

  1. Baludr’s Gate 2 (Ponad wszystko:D)

1,5 Icewind Dale:)

  1. Baludr’s Gate

  2. Might and Magic (grałem w parę odsłon)

  3. Gothic (W sumie wszystkie)

  4. Neverwinter Nights.

  5. Wiedźmin (może za świeże na klasykę, ale wg mnie trzyma poziom pozostałych części)

  6. Fallout

w sumie nawet lepsza niż jedynka :smiley:

IMO 3 już nie ma tego czegoś :wink:

z tego co słyszałem to prawda ale nie mam chyba na tyle sprzętu żeby sprawdzić :wink:

BTW. aż nie wierzę że tak mało fanów RPG na forum jest…

A o Divine Divinity albo Planescape Torment fani RPG słyszeli? A Knights of the Old Republic?

  1. IMO icewind dale to taki sam RPG jak Diablo czy Neverwinter - raczej hack n’slash. W takim zestawieniu Morrowind powinien też być!

  2. faktycznie brak planescapea rzuca się w oczy - te kilkudziesięciominutowe dialogi zapadają w pamięć … - jeden z niewielu wzorcowych RPG’ów

  3. jeśli chodzi o klasykę to bym dopisał wspomniane might and magic i serię eye of the beholder - ale to już zależy kto ile wiosen ma i co dla niego klasyką i rpgiem jest

pozdrawiam

ps. a za kilka lat dopiszę do listy dragon’s age’a który baaaaardzo pozytywnie mnie zaskoczył…

mam oryginał ale jakoś nie ciągnie mnie do tej gry, nie wiem dlaczego :expressionless:

o pozostałych tylko i wyłącznie słyszałem…