Klatki kluczowe w filmie

Witam, mam wielki problem.

Jak poradzić sobie z takim oto problemem.

Tworzę film, konwertuje go do rozdzielczości 1280x720 i w programach typu VirtualDub i Avidemux klatki kluczowe ustalają się co jakieś 10s filmu. Po wklejeniu jakiegoś fragmentu w klatkę inną niż kluczowa i po zapisaniu pliku obraz po odtworzeniu tego fragmentu jest przez parę sekund “zamazany”. Domyślam się że problemem są klatki kluczowe gdyż operacje musiałbym wykonywać tylko na nich.

Jakieś pomysły? Nie wiem czy w ogóle można zwiększyć liczbę klatek kluczowych, próbowałem w VirtualDub ale bez skutku.

 

Proszę o szybką poradę.

Pozdrawiam

Musisz przekodować film i ustawić większa liczbę klatek kluczowych. Możesz to zrobić np. programem SUPER C. Po załadowaniu filmu ustawiasz odpowiednie opcje konwersji i dodatkowo klikasz po prawej na Other Opts i w okienku, które się pojawi ustawiasz auto lub własne (pojawi się okienko z objaśnieniami w jęz angielskim).

Dzięki za informację, już sprawdzam, w razie czego będę pisał.

Ustaw GOP na “manual” i ustaw np. na “10”, powinno spokojnie wystarczyć. W tym programie ustawia się wielkość “obszaru” pomiędzy klatkami kluczowymi.

Dzięki, udało się ale strasznie poszło to po jakości ;x Rozumiem że to właśnie przez ilość keyframes i trzeba znaleźć jakiś konsensus?

Skoro są kratki to sprawdź czy w głównym oknie nie ustawiłeś zbyt niskiej wartości bitrate. Obok, po prawej, możesz jeszcze zaptaszkować High Quality lub Top Quality. Program ostrzega, że wtedy konwersja potrwa dłużej ale tragedii nie ma.

Jakoś sobie poradziłem jednak sporo zmienił się rozmiar no ale już trudno. Pojawił się inny problem…

 

Składam film w Avidemuxie, w którym jeden fragment ma 200fps a cały film 30fps. W programie wszystko ładnie śmiga razem z muzyką, a po zapisaniu w formacie avi i otworzeniu cały film ma 30fps i automatycznie muzyka się przesuwa. Co robię nie tak znowu? ;x