Klatki w grach


(Piter107) #1

Witam, proszę o sprawdzenia loga

http://wklej.org/id/1080306/ - OTL

http://wklej.org/id/1080307/ - Extras


(Atis) #2

Nie widać żadnej infekcji.


(struart) #3

Także podaj temperatury procesora podczas grania programem HWMonitor. :slight_smile:


(bart86) #4

może autor opisze problem poda pełną specyfikacje komputera oraz poda temperatury w stresie oraz idle i gry w jakich występuje problem


(Piter107) #5

Chodzi o grę cs 1.6 że podczas nagrywania dema mam sekundowe lagi, dzieje się to tylko gdy mam zainstalowaną grę na partycji ntfs, a na fat32 tak się nie dzieje. Czasem też mi tnie jak nie nagrywam dema.


(struart) #6

Widzę, że do Ciebie nie dociera :slight_smile:

Podaj wszystko o co zostałeś poproszony.

Dodatkowo przeleć dysk programem HDTune zakładka SCAN i odznacz opcje QUICK SCAN. TO potrwa długo i powiedz czy występują jakieś czerwone kwadraciki. :slight_smile:


(bart86) #7

Nagrywasz dema? Rozumiem że nagrywasz programem swoją rozgrywkę i się dziwisz że są lagi ?


(Piter107) #8

Haha, nie demo nagrywam komendą record w consoli, robię teraz scan tym programem HD tune i dopiero jest połowa i wszystkie kwadraty są na zielono.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01822131 posiadam tego laptopa


(bart86) #9

no to mało ważne jak ale nagrywasz, samo nagrywanie zajmuje dysk i procesor spadek fps i lagi to norma no chyba że ma się odpowiednio mocny sprzęt ale na dwóch rdzeniach i słabym wydajnościowo dysku laptopa oczekujesz cudów


(Piter107) #10

Nie oczekuje od tego laptopa cudów, wiem że jest słaby, ale znam dużo osób którzy grają na laptopie i nie maja tego problemu.

A cs 1.6 to nie jest crysis 3 :slight_smile:


(bart86) #11

tu nie chodzi o grę ale o samo nagrywanie


(Piter107) #12

A jak wytłumaczysz to że na partycji fat32 nie tnie, a na ntfs tak? :frowning:


(bart86) #13

wąskim gardłem tu jest dysk na którym są zapisywane cały czas klatki, partycja FAT się jednak różni od NTFS jest choć by szybsza i nie mam pewności ale może to ma jakiś wpływ, jakby przyczyna była inna to byś miał tak samo nie ważne na jakim formacie plików


(Piter107) #14

Ehhh, czyli temat wyczerpany chyba, dzięki za pomoc, jakoś będę musiał sobie z tym poradzić. Dzięki.


(struart) #15

bart86 :slight_smile: on nagrywa komendą record w cs 1.6, a ta komenda nie nagrywa filmu. Ona zapisuje do pliku takie jakby współrzędne postaci i jak ludzie strzelali to takie coś wymyślone przez Valve odtworzyć to można tylko w CS, a nie w żadnym playerze, jest to bardzo mały plik i praktycznie zerowe obciążenie pamiętam jak grałem w csa 1.6 kiedyś to na celeronie jedno rdzeniowym na starym dysku ATA i nic nie spowalniało, ani nie zabierało nawet złamanego fpsa :wink:

Więc nie można tego porównywać do wymagań programów nagrywających filmy typu fraps/msi afterburner itd bo to całkiem inny temat w tym konkretnym przypadku.