Klatki w grach

Witam, proszę o sprawdzenia loga

http://wklej.org/id/1080306/ - OTL

http://wklej.org/id/1080307/ - Extras

Nie widać żadnej infekcji.

Także podaj temperatury procesora podczas grania programem HWMonitor. :slight_smile:

może autor opisze problem poda pełną specyfikacje komputera oraz poda temperatury w stresie oraz idle i gry w jakich występuje problem

Chodzi o grę cs 1.6 że podczas nagrywania dema mam sekundowe lagi, dzieje się to tylko gdy mam zainstalowaną grę na partycji ntfs, a na fat32 tak się nie dzieje. Czasem też mi tnie jak nie nagrywam dema.

Widzę, że do Ciebie nie dociera :slight_smile:

Podaj wszystko o co zostałeś poproszony.

Dodatkowo przeleć dysk programem HDTune zakładka SCAN i odznacz opcje QUICK SCAN. TO potrwa długo i powiedz czy występują jakieś czerwone kwadraciki. :slight_smile:

Nagrywasz dema? Rozumiem że nagrywasz programem swoją rozgrywkę i się dziwisz że są lagi ?

Haha, nie demo nagrywam komendą record w consoli, robię teraz scan tym programem HD tune i dopiero jest połowa i wszystkie kwadraty są na zielono.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01822131 posiadam tego laptopa

no to mało ważne jak ale nagrywasz, samo nagrywanie zajmuje dysk i procesor spadek fps i lagi to norma no chyba że ma się odpowiednio mocny sprzęt ale na dwóch rdzeniach i słabym wydajnościowo dysku laptopa oczekujesz cudów

Nie oczekuje od tego laptopa cudów, wiem że jest słaby, ale znam dużo osób którzy grają na laptopie i nie maja tego problemu.

A cs 1.6 to nie jest crysis 3 :slight_smile:

tu nie chodzi o grę ale o samo nagrywanie

A jak wytłumaczysz to że na partycji fat32 nie tnie, a na ntfs tak? :frowning:

wąskim gardłem tu jest dysk na którym są zapisywane cały czas klatki, partycja FAT się jednak różni od NTFS jest choć by szybsza i nie mam pewności ale może to ma jakiś wpływ, jakby przyczyna była inna to byś miał tak samo nie ważne na jakim formacie plików

Ehhh, czyli temat wyczerpany chyba, dzięki za pomoc, jakoś będę musiał sobie z tym poradzić. Dzięki.

bart86 :slight_smile: on nagrywa komendą record w cs 1.6, a ta komenda nie nagrywa filmu. Ona zapisuje do pliku takie jakby współrzędne postaci i jak ludzie strzelali to takie coś wymyślone przez Valve odtworzyć to można tylko w CS, a nie w żadnym playerze, jest to bardzo mały plik i praktycznie zerowe obciążenie pamiętam jak grałem w csa 1.6 kiedyś to na celeronie jedno rdzeniowym na starym dysku ATA i nic nie spowalniało, ani nie zabierało nawet złamanego fpsa :wink:

Więc nie można tego porównywać do wymagań programów nagrywających filmy typu fraps/msi afterburner itd bo to całkiem inny temat w tym konkretnym przypadku.