Klatkowanie i trzeszczenie głośników

Witam. Tak naprawdę to mój pierwszy wątek, więc z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy. :slight_smile: Otóż od dłuższego czasu zmagam się z pewnym problemem.

Pół roku temu zauważyłem, że z moim komputerem dzieje się coś dziwnego. Co jakiś czas klatkowało mi niektóre aplikacje, filmy (z filmu robił się pokaz slajdów), a także w głośnikach zamiast normalnego soundtracka było słychać ,bzyczenie’’. Na początku nie stanowiło to jakiegoś problemu, bo pojawiało się bardzo rzadko, góra raz na 3 dni. Jednak potem powstały już większe problemy. Klatkowanie było codziennie i trwało nawet co 10 min (pojawiało się m.in. w grze ,League of Legends’’). Postanowiłem oddać komputer do naprawy. W Jupiterze, firmie gdzie oddałem lapka przeczyścili mi go porządnie i klatkowanie na jakiś czas zniknęło. Kilka miesięcy był spokój. Jednak 3 dni temu znowu powróciło. :!: Postanowiłem poszukać na ten temat w internecie, nie wiem czy znalazłem właściwe tematy. Dlatego zwracam się tutaj. Przy LoLu podczas klatkowania fpsy spadają z 50 do nawet 02, gdy z kimś rozmawiam osoba słyszy jak ,ścina się’’ mój głos. Domyślam się, że może to być powód taśmy termoprzewodzącej. Ściągnąłem program do pomierzenia temperatury procka (SpeedFan) i zobaczyłem, że w trakcie spoczynku procesor grzeje się do nawet 75 stopni, a w trakcie użytku do 85! Jedynie HD0 ma normalną temperaturę, wszystko jest podwyższone. Proszę o radę jak rozwikłać ten problem, bo już naprawdę nie wiem co poradzić. :frowning:

Parametry mojego laptopa.

Laptop - 64 bitowy system operacyjny Windows 7

Intel Core i3 CPU M 330 2.13 Ghz

4GB RAM

NVIDIA GeForce 310M

W razie czego proszę mówić to dopisze. :smiley:

Czekam niecierpliwie na odpowiedź.