Klatkowanie podczas gry

Witam, witam, otóż jakieś dwa dni temo spokojnie sobie grałem w popularną grę minecraft. Nagrywałem sobie video programem Action! Mirilis. Miałem stabilne 60 fps. Dzisiaj podczas nagrywania fpsy spadały do 20 - 30, co odczuwam dość mocno. Teraz, wieczorem podczas nagrywania miałem znowu te stabilne 60. Lecz, minecraft niekiedy osiąga punkt krytyczny, i po prostu mam takie sekundowe ścinki np. kiedy idę. Nie wiem dlaczego fpsy podczas nagrywania tak nagle zaczęły spadać, podczas gry mam w granicach 200. I tu proszę was o radę, poszperałem trochę gdzie indziej i znalazłe proces atiedxx.exe który ponoć jest od karty graficznej. Podobno starsznie nagrzewa kartę i przez niego niektóre gry klatkują, ktoś mi cos doradzi w tych kwestiach?

Radziłbym od sprawdzenia temperatury:

Pobierz HWMonitor: www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

Zrób screenshota za pomocą programu, np: Greenshot ( http://www.dobreprogramy.pl/Greenshot,Program,Windows,35374.html) i wrzuć go tutaj jako załącznik.

Następnym krokiem będzie zrobienie screenshota z Menedżeru zadań (uruchomisz tak: najedź na pasek Start ‘nie przycisk start’, kliknij PPM i wybierz opcję Menedżer zadań). Wrzuć całe okno M.zadań.

Potem pewnie będzie czyszczenie (podam od razu linki):

Czyszczenie:

Wise Disc Cleaner: www.wisecleaner.com

CCleaner:www.piriform.com

Defragmentacja:

Defraggler:www.piriform.com

Proces “atiedxx.exe” to proces karty graficznej ATI firmy AMD.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

atiedxx.exe jest częścią AMD External Events Utility.

 

W menu start wpisz Usługi, kliknij prawym i Uruchom jako administrator, odszukaj AMD External Events Utility i kliknij 2 razy, Tryb uruchamiania ustaw na Wyłączony i kliknij Zatrzymaj, uruchom ponownie komputer i sprawdź czy problem ustąpił.

Mój opis ‘atiedxx.exe’ zaczęrpnąłem ze strony AMD.

Ostatnio dużo czyściłem ccleanerem. Problem nadal występuje a proces wyłączyłem. CO do defragmentacji, jestem jeszcze trochę dzieckiem i boję się to robić żeby czegos nie zepsuć, komputera używam tylko do grania. Zaraz podam ci te temperatury :slight_smile:

 

Screen: http://scr.hu/16pf/g1r0q

Co to defragmentacja? —> pl.m.wikipedia.org/wiki/Defragmentacja

-EDIT-

Nie ma żadnych temperatur. Masz problem też pewnie z komputerem, albo program nie widzi innych podzespołów.