Klawiatura A4Tech Evolution błędne klawisze

Niektóre klawisze działają niepoprawnie. Oto lista:

Najczęstsze błędy:

a, A = a€, A€ lub €a a€

Z, z = najczęściej COFNIJ, czasami z, Z

ESC = [czasami] doprowadza do stanu wstrzymania

Lewy CTRL = [czasami] `

Prawy CTRL = z lub COFNIJ

Klawisz w lewym górnym rogu (`~) = działa na 50:50 szansy

ALT + TAB działa, ale nie da się wybrać innego programu niż kolejnego

Układ klawiatury jest poprawny. Sprawdzałem nawet w Ubuntu - ten sam problem oprócz klawisza A.

Są standardowe sterowniki. Przez 2 miesiące wszystko było w porządku - do wczoraj. Zainstalowałem Foxit Reader (beta), ale wątpię, by on coś namieszał - ewentualnie w BIOS-ie. Podpiąłem starą klawiaturę i wszystko gra.

Czy to wina klawiatury? Które klawisze mogły ulec uszkodzeniu?

Model: A4Tech Evolution Slim Blaze KTM 16047 z klawiszami multimedialnymi i portami USB + audio.

Zaglądnąłem na odwrót - jest dopisek: Made in China, Megabajt sp. z o.o. Czy to nie jakiś przekręt?

Sprawdziłem kody klawiszy - np. A generuje aż 6, niektóre 3 lub 2! Co robić?

Sprawdzeniem pod Ubuntu wyeliminowałeś pierwszą rzecz - problem programowy, związany z systemem operacyjnym lub oprogramowaniem - pozostał Ci więc to przeanalizowania problem sprzętowy.

Gdyby to była wina Twojego komputera/portów USB - kolejna klawiatura mogłaby również szwankować (ale tak nie jest).

Teraz pozostaje Ci sprawdzić klawiaturę na innym komputerze - z tym chyba nie będzie problemu?

Jeśli klawiatura jest uszkodzona - obstawiałbym tu elektronikę, a nie konkretne klawisze.

Co do “Made in China” … a myślisz, że gdzie produkowane jest wszystko? :slight_smile: Chiny, Tajwan, itd.

To tak jak z laptopami - nieważne czy kupisz sprzęt Apple, czy Della, Lenovo, Asusa, itd. - produkują to i tak azjatyckie firmy tj. Wistron, Quanta, Compal.