Klawiatura Apple i Windows 7?

Witam,

chce sobie kupić klawiaturę Apple pod USB, ale nie wiem czy ona pójdzie na Windows 7 bez problemu?

Chcę kupić tą klawiaturę:

http://www.amazon.de/Apple-MB110D-A-Tas … 323&sr=8-2

Nie wiem jak jest w przypadku tej mniejszej bez klawiatury numerycznej, ona jest bezprzewodowa. Czy taka bezprzewodowa też pójdzie?

tutaj ta bezprzewodowa:

http://www.amazon.de/Apple-Wireless-Key … 440&sr=8-3

Aha, jak ktoś próbował już albo korzysta to jak z pisaniem? Wygodnie się pracuje na tej klawiaturce? :slight_smile:

Nie chce płacić 50 euro jak potem ma nie działać z Windowsem, dlatego pytam. :slight_smile:

miałem ostatnio przyjemność korzystać ze sprzętu dołączonego do iMac apple.podłączyłem klawiature i myszke bezprzewodową(http://www.apple.com/pl/keyboard/ ,oczywiście trzeba mieć podłączony do kompa adapter bluetooth,później wchodzi sie w windows 7 urządzenia i drukarki>dodaj urządzenie,po chwili blueyooth wyszukuje zestaw,trzeba poczekać moment aż sie połączy i juz jest wszystko ok,bez żadnych sterowników. mysz jest bardzo czuła. klawiaturka wygodna tylko mogło sie na niej znależć parę klawiszy multimedialnych,acha no i trzeba wymieniać baterie,nie wiem jak często ale myśle że raczej rzadko

No dobra, a co w przypadku klawiatury przewodowej od Apple tej co podałem w pierwszym linku? Nie interesuje mnie inwestowanie w jakieś adaptery ; p Według opisu sprzedawcy w tym pierwszym linku wynika, że klawiatura pod PC z Windowsem działa bez problemu, ale jak to zawsze piszą, wole zapytać kogoś kto na tym coś robił. :slight_smile:

iMac śmiga bez problemu pod winem, ale klawiatury maca pod pc nie testowałem ;]

bezprzewodowa działa bez problemu,tylko mówie,trzeba mieć bluetooth w kompie,tej z kablem nie testowałem więc sie nie wypowiadam

Skoro bezprzewodowa działa pod Windą to pod USB powinna śmigać bez problemu.

Na tej stronie Amazon z Tastatur Apple jest napisane:

Czyli że klawiatura działa z Windows PC (testowane na Vista HP 64 bit) i funkcjonuje bardzo dobrze. Klawiatura nie daje żadnych problemów.

No to będę to zamawiać. Jeszcze mam pytanko do kamilek030190xd. Mówiłeś, że testowałeś bezprzewodową, jak wiadomo przewodowa i bezprzewodowa jest taka sama, i tutaj pytanie. Jaki jest komfort pisania na tej klawiaturze? Pisze się wygodnie i nie ma problemów z wciskaniem właściwego klawisza nie patrząc na klawiaturę? Czy może lepiej kupić standardową klawiaturę pod PC?

Pytanie stąd, że nie miałem do czynienia z tymi klawiaturami od Apple i nie wiem, te przyciski są takie inne niż w klawiaturach standardowych i mają odstępy od siebie.

To już będzie ostatnie pytanie. :slight_smile:

Kablowa działa bez problemu w XP, viście i w 7. Co do obsługi: pisze się fajnie :slight_smile: tylko niestety jest inne ułożenie przycisków funkcyjnych, ale się człek przyzwyczai. I do dziś nie mogę znaleźć PrintScren. Klawiatura bez przewodowa nie wiem… ale Magic Mouse chodzi bez problemu pod 7 na lapku z BT.

Jakto nie można znaleźć PrintScreen? xD

Już zamówiłem sobie myszkę Logitech M505 + Apple Tastatur (klawiaturę apple) na amazonie, razem wyszło mi 89 euro z groszami, klawiature dałem na wysyłkę za 6 euro, żeby była we Wtorek 21 Grudnia, a mysz 1-3 dni robocze ma być wysłana, mam nadzieje, że do piątku dojdzie. :slight_smile:

Wszystko to z powodu, że mysz mi ucieka, a klawiatura czasami nie piszę (muszę mocno walić w przycisk żeby znak się pojawił), komplet bezprzewodowy Mediona, nie polecam, po 4 miesiącach szwankuje jak ■■■■■■■. ;/ A niby jedna z najlepszych firm w Niemczech.

No nic, to teraz czekam na klawiaturkę.

PS. A jak działają te przyciski obok CTRL na tej klawiaturze Apple? Bo w standardowej do PC jest przycisk WIN i ALT, a jak one działają w Apple tastatur? Druga od CTRL zastąpi WIN a trzecia od CTRL zastąpi ALT czy w ogóle ALT nie będzie istniał?

pisze sie fajnie,nie ma problemów z rozmieszczeniem klawiszy,są wystarczające żeby zmieścić tam swoje palce he nie ma tak że chcesz nacisnąc na przykład klawisz S a naciska sie przez przypadek również klawisz obok,klwaisze są ciche,fajny jest przycisk od wysunięcia cdromu który znajduje sie u góry z prawej strony,troche to przypomina klawiature z laptopa

Nie wiem jak na pc, ale na imacu jabłko jest w miejscu alta więc zamiast pisać ś,ć itd otwierało się menu start ;p, jeśli nie pamiętasz kolejności klawiszy z wina to z f13,f14,f15 się pogubisz xD, na klawiaturze pisze się fajnie z tym, że jest owy mankament ;], trzeba zauważyć że z tyłu klawiatury są dodatkowe porty usb co się ceni,

Może mały offtop, ale myszka to tragedia, wcisnąć na niej ppm przy grze np w cs to święto ;]

[quote=“drobok”

myszka to tragedia, wcisnąć na niej ppm przy grze np w cs to święto ;]

Właśnie, co do klawiszy. Do czego w Windowsie służą te klawisze z klawiatury Apple od F13 do F19? Co one dają? Nic?

Czytałem właśnie na temat tej klawiatury i Windowsa, wszystko jakoś pójdzie. Ale problemem u mnie jest to zdjęcie:

http://www.benchmark.pl/uploads/image/DSC03246.JPG

Czy kabel USB ma takie wcięcie? Przecież nie podłącze tego pod PC. ;x Piszą, że niby ten przedłużacz ma tylko takie zabezpieczenie, żeby nie użyć z niczym innym niż produktami Apple, ale jednak to daje do myślenia, że klawiatura wtedy też ma to wcięcie, a tego nie włożę w komputer. ;x

Takie wcięcie ma baaaaardzo krótki kabel przy klawiaturze. Przedłużacz ma normalną końcówkę. Wszystkie klawisze niestety nie działają ot po prostu są.

Rib otóż nie, te klawisze (bynajmniej na win na imacu), działają. Są to odpowiedniki klawiszy printscreen, pause i scrool lock w pc. Następnych nie używałem, ale prawdopodobnie powinny działać (chodź ich funkcji ci nie podam),

RiK , na aukcji nie czytałem dokładnie, ale chyba tego kabla przedłużającego nie ma, jeśli nie to nie uda mi się podłączyć tego do PC? Chyba, że rozwalę kabel USB i zmodyfikuje końcówkę lub dam od czegoś innego.

drobok , dzięki za informację. Nawet jeśli pozostałe nie działają to dla mnie lepiej, bo wtedy zrobię z nim sobie klawisze funkcyjne, przypiszę jakieś skróty czy aplikacje. :slight_smile: W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe hehe.

@edit:

Wybiło 900 postów w tym temacie :))

…co do klawiszy u mnie na PC na win XP,Viście czy teraz 7 nie działały te “dodatkowe” klawisze. Nic się nie dzieje. I np nie mam/wiem jak zrobić PrintScren :lol: :x :stuck_out_tongue:

Co do “przedłużacza”: ja swoje klawiatury kupowałem w iSpot’cie i kabel był w pudełku.

Tak, dostałem tą klawiaturkę wczoraj. Te niemcy to raz-dwa, w niedziele zamówiłem, we wtorek o 18 już miałem hehe, ale 8 euro za wysyłkę przyspieszoną :slight_smile:

Wszystko działa dobrze, mam PrintScreen klawisz. Ustawiłem sobie ALT na “Prawy Windows”, żeby polskie znaki były jak w normalnych klawiaturach. Klawisz F13 zrobiłem na MUTE, F14 na Volume Down, F15 na Volume Up, klawisz F16 mam przeglądarkę, a na F19 ustawiłem sobie PrintScreen. Pozostały mi jeszcze F17 i F18, w przyszłości jak będą potrzebne to się ustawi jakieś skróty. :wink:

Jakbyś chciał wiedzieć w jaki sposób uzyskałem PrintScreen… To było proste, wystarczy pobrać program SharpKeys , w nim ustawiasz np. F19 na PrintScreen i działa. :slight_smile:

Mam tylko problem z tym Capslockiem, bo u mnie działa na odwrót, ale żeby nie zmieniać tutaj tematu rozmowy, ani nie prowadzić dwóch rozmów w jednym temacie to daje link do wątku na temat mojego problemu z Capslockiem.

wylaczenie-capslocka-windows-ignor-wielkich-liter-t427387.html

Ty korzystasz z tej klawiatury od Apple, może będziesz wiedział coś na ten temat.

@edit:

Właśnie zauważyłem, że brakuje u mnie lewego Alta. Jakieś rozwiązanie jest?