Klawiatura Apple i Windows 7?

(Mlody993) #1

Witam,

chce sobie kupić klawiaturę Apple pod USB, ale nie wiem czy ona pójdzie na Windows 7 bez problemu?

Chcę kupić tą klawiaturę:

http://www.amazon.de/Apple-MB110D-A-Tas ... 323&sr=8-2

Nie wiem jak jest w przypadku tej mniejszej bez klawiatury numerycznej, ona jest bezprzewodowa. Czy taka bezprzewodowa też pójdzie?

tutaj ta bezprzewodowa:

http://www.amazon.de/Apple-Wireless-Key ... 440&sr=8-3

Aha, jak ktoś próbował już albo korzysta to jak z pisaniem? Wygodnie się pracuje na tej klawiaturce? :slight_smile:

Nie chce płacić 50 euro jak potem ma nie działać z Windowsem, dlatego pytam. :slight_smile:

(kamilek030190xd) #2

miałem ostatnio przyjemność korzystać ze sprzętu dołączonego do iMac apple.podłączyłem klawiature i myszke bezprzewodową(http://www.apple.com/pl/keyboard/ ,oczywiście trzeba mieć podłączony do kompa adapter bluetooth,później wchodzi sie w windows 7 urządzenia i drukarki>dodaj urządzenie,po chwili blueyooth wyszukuje zestaw,trzeba poczekać moment aż sie połączy i juz jest wszystko ok,bez żadnych sterowników. mysz jest bardzo czuła. klawiaturka wygodna tylko mogło sie na niej znależć parę klawiszy multimedialnych,acha no i trzeba wymieniać baterie,nie wiem jak często ale myśle że raczej rzadko

(Mlody993) #3

No dobra, a co w przypadku klawiatury przewodowej od Apple tej co podałem w pierwszym linku? Nie interesuje mnie inwestowanie w jakieś adaptery ; p Według opisu sprzedawcy w tym pierwszym linku wynika, że klawiatura pod PC z Windowsem działa bez problemu, ale jak to zawsze piszą, wole zapytać kogoś kto na tym coś robił. :slight_smile:

(Drobok) #4

iMac śmiga bez problemu pod winem, ale klawiatury maca pod pc nie testowałem ;]

(kamilek030190xd) #5

bezprzewodowa działa bez problemu,tylko mówie,trzeba mieć bluetooth w kompie,tej z kablem nie testowałem więc sie nie wypowiadam

(Mlody993) #6

Skoro bezprzewodowa działa pod Windą to pod USB powinna śmigać bez problemu.

Na tej stronie Amazon z Tastatur Apple jest napisane:

Czyli że klawiatura działa z Windows PC (testowane na Vista HP 64 bit) i funkcjonuje bardzo dobrze. Klawiatura nie daje żadnych problemów.

No to będę to zamawiać. Jeszcze mam pytanko do kamilek030190xd. Mówiłeś, że testowałeś bezprzewodową, jak wiadomo przewodowa i bezprzewodowa jest taka sama, i tutaj pytanie. Jaki jest komfort pisania na tej klawiaturze? Pisze się wygodnie i nie ma problemów z wciskaniem właściwego klawisza nie patrząc na klawiaturę? Czy może lepiej kupić standardową klawiaturę pod PC?

Pytanie stąd, że nie miałem do czynienia z tymi klawiaturami od Apple i nie wiem, te przyciski są takie inne niż w klawiaturach standardowych i mają odstępy od siebie.

To już będzie ostatnie pytanie. :slight_smile:

(Z35ikr) #7

Kablowa działa bez problemu w XP, viście i w 7. Co do obsługi: pisze się fajnie :slight_smile: tylko niestety jest inne ułożenie przycisków funkcyjnych, ale się człek przyzwyczai. I do dziś nie mogę znaleźć PrintScren. Klawiatura bez przewodowa nie wiem..... ale Magic Mouse chodzi bez problemu pod 7 na lapku z BT.

(Mlody993) #8

Jakto nie można znaleźć PrintScreen? xD

Już zamówiłem sobie myszkę Logitech M505 + Apple Tastatur (klawiaturę apple) na amazonie, razem wyszło mi 89 euro z groszami, klawiature dałem na wysyłkę za 6 euro, żeby była we Wtorek 21 Grudnia, a mysz 1-3 dni robocze ma być wysłana, mam nadzieje, że do piątku dojdzie. :slight_smile:

Wszystko to z powodu, że mysz mi ucieka, a klawiatura czasami nie piszę (muszę mocno walić w przycisk żeby znak się pojawił), komplet bezprzewodowy Mediona, nie polecam, po 4 miesiącach szwankuje jak cholera. ;/ A niby jedna z najlepszych firm w Niemczech.

No nic, to teraz czekam na klawiaturkę.

PS. A jak działają te przyciski obok CTRL na tej klawiaturze Apple? Bo w standardowej do PC jest przycisk WIN i ALT, a jak one działają w Apple tastatur? Druga od CTRL zastąpi WIN a trzecia od CTRL zastąpi ALT czy w ogóle ALT nie będzie istniał?

(kamilek030190xd) #9

pisze sie fajnie,nie ma problemów z rozmieszczeniem klawiszy,są wystarczające żeby zmieścić tam swoje palce he nie ma tak że chcesz nacisnąc na przykład klawisz S a naciska sie przez przypadek również klawisz obok,klwaisze są ciche,fajny jest przycisk od wysunięcia cdromu który znajduje sie u góry z prawej strony,troche to przypomina klawiature z laptopa

(Drobok) #10

Nie wiem jak na pc, ale na imacu jabłko jest w miejscu alta więc zamiast pisać ś,ć itd otwierało się menu start ;p, jeśli nie pamiętasz kolejności klawiszy z wina to z f13,f14,f15 się pogubisz xD, na klawiaturze pisze się fajnie z tym, że jest owy mankament ;], trzeba zauważyć że z tyłu klawiatury są dodatkowe porty usb co się ceni,

Może mały offtop, ale myszka to tragedia, wcisnąć na niej ppm przy grze np w cs to święto ;]

(kamilek030190xd) #11

[quote="drobok"

myszka to tragedia, wcisnąć na niej ppm przy grze np w cs to święto ;]

(Mlody993) #12

Właśnie, co do klawiszy. Do czego w Windowsie służą te klawisze z klawiatury Apple od F13 do F19? Co one dają? Nic?

Czytałem właśnie na temat tej klawiatury i Windowsa, wszystko jakoś pójdzie. Ale problemem u mnie jest to zdjęcie:

Czy kabel USB ma takie wcięcie? Przecież nie podłącze tego pod PC. ;x Piszą, że niby ten przedłużacz ma tylko takie zabezpieczenie, żeby nie użyć z niczym innym niż produktami Apple, ale jednak to daje do myślenia, że klawiatura wtedy też ma to wcięcie, a tego nie włożę w komputer. ;x

(Z35ikr) #13

Takie wcięcie ma baaaaardzo krótki kabel przy klawiaturze. Przedłużacz ma normalną końcówkę. Wszystkie klawisze niestety nie działają ot po prostu są.

(Drobok) #14

Rib otóż nie, te klawisze (bynajmniej na win na imacu), działają. Są to odpowiedniki klawiszy printscreen, pause i scrool lock w pc. Następnych nie używałem, ale prawdopodobnie powinny działać (chodź ich funkcji ci nie podam),

(Mlody993) #15

RiK , na aukcji nie czytałem dokładnie, ale chyba tego kabla przedłużającego nie ma, jeśli nie to nie uda mi się podłączyć tego do PC? Chyba, że rozwalę kabel USB i zmodyfikuje końcówkę lub dam od czegoś innego.

drobok , dzięki za informację. Nawet jeśli pozostałe nie działają to dla mnie lepiej, bo wtedy zrobię z nim sobie klawisze funkcyjne, przypiszę jakieś skróty czy aplikacje. :slight_smile: W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe hehe.

@edit:

Wybiło 900 postów w tym temacie :))

(Z35ikr) #16

...co do klawiszy u mnie na PC na win XP,Viście czy teraz 7 nie działały te "dodatkowe" klawisze. Nic się nie dzieje. I np nie mam/wiem jak zrobić PrintScren :lol: :x :stuck_out_tongue:

Co do "przedłużacza": ja swoje klawiatury kupowałem w iSpot'cie i kabel był w pudełku.

(Mlody993) #17

Tak, dostałem tą klawiaturkę wczoraj. Te niemcy to raz-dwa, w niedziele zamówiłem, we wtorek o 18 już miałem hehe, ale 8 euro za wysyłkę przyspieszoną :slight_smile:

Wszystko działa dobrze, mam PrintScreen klawisz. Ustawiłem sobie ALT na "Prawy Windows", żeby polskie znaki były jak w normalnych klawiaturach. Klawisz F13 zrobiłem na MUTE, F14 na Volume Down, F15 na Volume Up, klawisz F16 mam przeglądarkę, a na F19 ustawiłem sobie PrintScreen. Pozostały mi jeszcze F17 i F18, w przyszłości jak będą potrzebne to się ustawi jakieś skróty. :wink:

Jakbyś chciał wiedzieć w jaki sposób uzyskałem PrintScreen... To było proste, wystarczy pobrać program SharpKeys , w nim ustawiasz np. F19 na PrintScreen i działa. :slight_smile:

Mam tylko problem z tym Capslockiem, bo u mnie działa na odwrót, ale żeby nie zmieniać tutaj tematu rozmowy, ani nie prowadzić dwóch rozmów w jednym temacie to daje link do wątku na temat mojego problemu z Capslockiem.

wylaczenie-capslocka-windows-ignor-wielkich-liter-t427387.html

Ty korzystasz z tej klawiatury od Apple, może będziesz wiedział coś na ten temat.

@edit:

Właśnie zauważyłem, że brakuje u mnie lewego Alta. Jakieś rozwiązanie jest?