Klawiatura bez bloku numerycznego

Szukam klawiatury, najlepiej nożycowej, jak najbardziej podobnej do klawiatur laptopowych, z tym, że bez bloku numerycznego.

Wymagania (zgodnie z obrazkiem):

klaw1.thumb.jpg.3df2ad1dcc98f1e00dd3423b

  1. Długi lewy shift
  2. Krótka spacja (prawy alt powinien być pod klawiszem z przecinkiem lub nieco dalej)
  3. Pełnowymiarowe strzałki
  4. Mały enter (klawisz “” nad nim)
  5. Długi backspace (długości 2 klawiszy)
  6. Klawisze home, end, page up, page down
  7. Lewy control na skraju klawiatury (nie jak w lenovo “fn”)

Ważne jest też dla mnie, żeby można było położyć klawiaturę zupełnie na płasko (dam radę bez tego żyć), czego oba wrzucone przeze mnie modele nie oferują. Na drugim zdjęciu jest klawiatura A4Tech KV-300H wykonana podobnie do klawiatur w laptopach, ale nie ma swojej krótkiej wersji.klaw2.thumb.jpg.6ef35de708163b96d46e92f3

Oczywiście pisząc o klawiaturach laptopowych mam na myśli nie tylko technologię nożycową, ale również niski skok klawiszy i odstępy między klawiszami (chiclet).

Klawiatura może być przewodowa jak i bezprzewodowa (ta druga raczej nie będzie miała możliwości leżenia na płasko), o cenie zdecyduję, jak zobaczę propozycje.

Te, które ja znalazłem, i które spełniały cześć wymagań to: GEMBIRD SLIMLINE i Genius LuxeMate i200

Ostatnie zdjęcie to chyba ideał - niestety jest to klawiatura z jakiegoś laptopa asus.

asus-x401-laptop-key.thumb.jpg.8fa9aaee6

 

Bardzo proszę o Wasze typy, jak najbliższe moim wymaganiom (nie muszą ich spełniać w 100%, bo takiej klawiatury prawdopodobnie nie ma).

PS. Nie będzie służyć do gier - liczy się wyłącznie wygoda pisania.

Jeśli chcesz taką klawiaturę jak ostatnia to może zainteresuj się klawiaturami bluetooth - dużo modeli takich tworzą np. jako wsparcie dla tabletów. 

@lordjahu Te typowo pod tablety nie mają sensu. Obudowa grubości 4 mm, która wygina się od samego patrzenia, brak home, end, page up, page down, dziwaczny układ klawiszy, brak klawiszy funkcyjnych, zerowa masa, przez co będzie latać po całym biurku.

Jeżeli są jakieś konkretne modele, to jestem zainteresowany. Sam już przejrzałem wiele ofert i niemal wszystkie takie wynalazki cierpią na kilka z wymienionych dolegliwości (i kosztują 4 razy więcej niż powinny).

Wygoda jest priorytetem. Samych klawiatur bluetooth nie skreślam, jedna z wspomnianych przeze mnie klawiatur działa przez bluetooth, ale nic więcej o niej nie wiem, dlatego liczę na konkrety, nie na ogólniki :wink:

 

PS. Klawisze MUSZĄ być pełnowymiarowe, nie jakieś mini wersje.

Może Thinkpad Compact keyboard? Generalnie jest to jedna z najlepszych laptopowych klawiatur, w wersji standalone. Jedyny warunek jakiego nie spełnia dla klawisz Fn po lewej, ale do tego w miarę łatwo się przyzwyczaić. Nie wiem czy znajdziesz ideał :slight_smile:

_460_0_0B47189_V1.jpg

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:item.detail?hide_menu_area=trueGroupID=460Code=0B47189

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:item.detail?hide_menu_area=trueGroupID=460Code=0B47190

 

@kowgli Dziękuję za odpowiedź. Widziałem tę klawiaturę, jednak trackpoint, zamieniony fn i control (w starszej wersji można było je zamienić, w tej nie) i horrendalnie wysoka cena mnie odstraszają. 350zł lub 200 za wersję usb to trochę rozbój w biały dzień. Oczywiście nadal rozważam, ale jeżeli mam wydać tyle kasy, to fajnie byłoby ją wypróbować. Jest ona dostępna w jakimś sklepie/markecie do przetestowania? Ja niestety takiego nie znalazłem :frowning:

 

W kwestii dostępności samej klawiatury to wątpię, ale wystarczy, że weźmiesz do ręki dowolnego nieco nowszego Thinkpada. Klawiatura będzie ta sama.