Klawiatura częściowo nie działa w biosie/programach bootowalnych

Witam, dziwny problem pojawił się po reinstalacji systemu. Przy próbie zaszyfrowania partycji systemowej nie mogę wykonać testu w VeraCryptowym boot loaderze (czyli wpisać hasła), bo częściowo nie działa klawiatura. Działają tylko klawisze takie jak esc, enter, spacja, itd… Jest to tym bardziej dziwne, bo od zawsze działało zupełnie normalnie, ostatnim razem szyfrowałem w sierpniu. Nie było żadnych zmian w biosie i w sprzęcie. Przywrócenie ustawień domyślnych biosu też nic nie dało. Przewodowa klawiatura USB całkowicie sprawna. Może ktoś mi coś doradzi, bo ja już nie mam pomysłu, zwłaszcza że zawsze było ok.

Pozdrawiam.

Tylko w veracrypt nie działa?

W biosie włączona opcja legacy usb support?

Dzięki za sugestię, przynajmniej już coś wiem. Nie mogę założyć hasła na bios, działa tylko klawiatura numeryczna. Tak, legacy usb support włączone.

W takim razie nie tylko Vera ma problem z klawiaturą, ale również BIOS? Wygląda to na uszkodzenie klawiatury.

W Windowsie klawiatura działa normalnie, teraz ją używam. A jeszcze wczoraj rano przed reinstalacją systemu normalnie wpisywałem hasło VeraCrypta przy bootowaniu.

Może Windows sam zaktualizował BIOS i teraz jest jakiś problem z emulacją klawiatury z jego poziomu?
Jaki model płyty głównej/laptopa? Jaką wersję BIOS masz zainstalowaną?

Nie, Windows biosu nie zaktualizował. Płyta Gigabyte GA-AB-350-Gaming 3. Wersja biosu F24. Klawiatura Modecom Volcano działa z tą płytą od poskładania kompa, na biosie fabrycznym i obecnym, od 2019.

Co ciekawe, po podłączeniu innej klawiatury USB, wpisywanie tekstu w biosie działa. Pytanie dlaczego z dnia na dzień, z powodu zwykłego formata klawiatura poza Windowsem działa tylko częściowo.

Aktualizacja sterowników chipsetu, reset biosu poprzez wyjęcie baterii, w końcu aktualizacja biosu do wersji F30. Nic to nie dało. Klawiatura sprawdzona w biosie laptopa - działa normalnie. Chyba już wyczerpałem wszystkie możliwości…

Podłącz klawiaturę na PS/2.

Nie podłączę, bo się nie da. Inne klawiatury USB (pewnie także na PS/2) działają, ale mi chodzi o tego Modecoma.