Klawiatura do 300 PLN


(Rdrfear) #1

Witam. 4 lata temu zakupiłem klawiaturę Razer Lycosa Mirror Edition i służyła mi dość długo. Niestety jej żywot zakończył się jakieś 3 dni temu. Mam do wydania ok. 300 PLN na nową klawiaturę, szukałem na allegro w tej cenie i na google.pl porad jaką wybrać, ale nadal mam wątpliwości.

 

Najważniejsze dla mnie jest, aby klawiatura:

1) Była pełnowymiarowa.

2) Miała podświetlenie.

3) Była przewodowa.

4) Miała podpórkę pod nadgarstki.

5) Była wygodna do pisania jak i grania. Gram w FPS'y, MOBA, MMO oraz programuję.

 

Słyszałem, że klawiatury mechaniczne są lepsze, ale do tej kwoty nie byłem w stanie znaleźć takiej z podświetleniem. Dodatkowe porty USB czy słuchawki/micro nie są mi potrzebne. Jeśli będzie jakaś klawiatura 300+ PLN i jej cena będzie uzasadniona - rozważę ją (jestem w stanie dołożyć coś, chociaż i tak 250 PLN, które wydałem na Lycosę, wydają mi się sporymi pieniędzmi jak na klawiaturę).

 

Dzięki za pomoc.


(Stormiak12) #2

Zerknij sobie na ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/6098394

Bardzo wygodna klawiatura przewodowa, wysokie klawisze (nie wiem czy takie lubisz ale dla mnie są najwygodniejsze).

Ma wygodą podpórkę na nadgrastki i wiele użytecznych funkcji. Ciężka, dobrze wykonana. Zawiera również w zestawie 4 gumowe przyciski, którymi można wymienić WSAD.


(Rdrfear) #3

A więc zdecydowałem się na zakup i zwiększyłem trochę pułap cenowy. Teraz mam do wydania 350 PLN. Podświetlenie już nie jest dla mnie wymogiem. Po przeszukaniu internetu i znalezieniu klawiatur, które mnie interesują wytypowałem:

  1. QPAD MK 50 Cherry MX Red

http://www.ceneo.pl/22553704

  1. Tesoro Durandal Cherry MX Red

http://www.ceneo.pl/23221343

  1. CM Quickfire TK Cherry MX Red - faworyt

http://allegro.pl/klawiatura-cm-storm-quickfire-tk-mx-red-na-jutro-i4471665474.html

 

Chciałem zapytać, która z nich będzie najlepsza - preferuję przełączniki Cherry MX Red. Chcę aby klawiatura była wygodna do grania i też jako tako nadawała się do pisania. Dzięki za porady.

 

//EDIT: Po długim zastanowieniu i przejrzeniu wielu recenzji wybrałem CM Quickfire TK Cherry MX Red. Jedyny minus to trochę przesadzona cena i brak podpórki pod nadgarstki, ale jestem to w stanie przeboleć, bo w zamian otrzymuję wszystko czego chciałem. A brak podpórki zrekompensują mi moje dosyć duże łapska.