Klawiatura - działa tylko w biosie

Witam wszystkich, gdyż jestem tu pierwszy raz.

Mam taki problem z klawiaturą: Gdy włączam komputer, podczas startu systemu (Windows XP SP2) klawiatura działa (gdy naciskam caps lock dioda się zapala), jednak gdy system już się włączy klawiatura nie działa, próbowałem też z inną klawiaturą i jest dokładnie to samo, więc raczej nie jest to wina sprzętu, wcześniej obie klawiatury działały. Myślę, że nie jest to wina sprzętu. Nie chcę formatowania, może ktoś wie co się stało, z góry dziękuję.

Klawiatura na USB czy PS/2? Włączona w BIOS-ie obsługa tych pierwszych?

Powinieneś w BIOS-ie na zakładce Integrated Peripherials odszukać opcję USB Legacy Support i mieć ją włączoną (Enable).

Klawiatura ps/2 zapomniałem napisać

Możliwe, że po prostu gniazdko PS/2 się uszkodziło. Nie wiem jak i czy w ogóle można to naprawić, bo hardware to nie moja działka (do tego działu zresztą zgłosiłem ten temat).

W ostateczności będziesz mógł użyć zwyczajnej przejściówki PS/2 -> USB.

Sprawdzałeś, czy klawiatura działa w trybie awaryjnym? No i czy to nie pojawiło się po zainstalowaniu czegoś znaczącego w systemie?

Możliwe, że się uszkodziło. Sprawdzę tryb awaryjny, a jak to nie zadziała to kupię przejściówkę, bo sprawdziłem na allegro i nie są drogie. Dzięki za rady jutro napiszę czy trybie awaryjnym działa.