Klawiatura esperanza a instalacja windowsa xp

Witam. Posiadam taki problem, że podczas próby instalacji windowsa xp, w momencie gdy pojawia się “kliknięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch CD” nie dzieje się nic. Włącza się normalnie system operacyjny, co uniemożliwia mi to sformatowanie dysku i instalację “nowego” windowsa. Wcześniej na forum dowiedziałem się ze ktoś miał podobny problem, a problem tkwił w klawiaturze firmy esperanza. Tak się składa, że posiadam od niedawna klawiaturę właśnie tej firmy. I teraz pytanie: na jaką klawiaturę powinienem ją wymienić aby wszystko działało bez problemu? Czy powinienem coś odinstalować/zainstalować? Nadmienię ze posiadam inna klawiaturę “tą z tych takich gumowych” i ona nie rozwiązuje problemu. Pozdrawiam

Załatw sobie klawiaturę na PS/2 lub przejściówkę USB->PS/2 i sprawdź czy w BIOSie jest włączone USB Keyboard & Legacy Support.

Hej,

Klawiaturę podłączasz przez port USB czy PS/2? Jaki to dokładnie model klawiatury?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wymiana klawiatury a tą z końcówką PS/2 rozwiązała mój problem. Dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Pozdrawiam :smiley: