Klawiatura i monitor

Witam, jestem nowy na tym forum więc przepraszam jeśli złamałem jakąś etykietę bądź wybrałem zły dział.

 

Jednak chodzi mi o coś innego, borykam się z wyborem klawiatury oraz monitora. Na monitor planowałbym przeznaczyć około 800 zł i wpadł mi w oko model Della p2214h (wiem, że jest wersja większa o dwa cale), może ktoś miał do czynienia z tym sprzętem i powiedziałby jak to się sprawuje przy grach? Jestem otwarty również na inne propozycje, jedyne co bym chciał mieć w monitorze to technologię flicker-free ponieważ dość dużo czasu spędzam przy komputerze więc nie powinien tak oczu męczyć, no i żeby nie miał więcej niż 24 cale, więcej moje biurko nie pomieści. Przeznaczenie to głównie granie.

 

Klawiatury poszukuję również do celów growych, interesują mnie tylko klawiatury mechaniczne na redach lub blackach, porządana obsługa makr i dodatkowe klawisze (jeśli nie posiada makr klawisze mi nie potrzebne), podświetlanie jest mi obojętnie zarówno jak podpórka pod nadgarstki (wypróbowana metoda z tanimi podkładkami pod mysz). Posiadam myszkę Roccata, więc w miarę naturalnym wyborem okazałby się Roccat Ryos MK, jednak sprzedawca i ludzie w internecie straszą mnie rzekomo złą jakością ich klawiatur. Więc jeśli ktoś miałby doświadczenie z ww. to byłbym wdzięczny za feedback. Klawiatura myślę w granicach 400 zł.

 

Przepraszam za tak gigantyczny post, ale starałem się w miarę szczegółowo opisać mój problem. (Jeśli tu się nie pisze takich długich postów to również przepraszam.) Serdeczne dzięki za wszelką pomoc.