Klawiatura i mysz gamingowa - RGB

Witam, proszę o rade w wyborze prezentu dla młodego człowieka, maniaka gier.
Chodzi o klawiaturę i mysz. Oba urządzenia muszą być podświetlane, najlepiej w RGB.
Klawiatura membranowa, ewentualnie mechaniczna ale musi być stosunkowo cicha (mieszka z bratem w jednym pokoju) i wytrzymała.
Mysz preferowana dla leworęcznych, ale jak będzie dla praworęcznych to wielkiego problemu nie będzie.
Klawiatura i mysz powinna zmieścić się w budżecie 400 zł.

Pozdrawiam

Większość klawiatur membranowych jest obecnie podświetlana,zerknij na tą Corsair K55 RGB,to samo dotyczy się myszek.
Testy klawiatur masz na YT czy portalach internetowych.

Testy, testami… Nie zawsze są obiektywne.
Bardziej zależało mi na opiniach użytkowników.
Jestem tradycjonalistą i temat podświetlanych klawiatur i myszek jest dla mnie obcy.
@anon80766726 dziękuję za sugestie odnośnie klawiatury.

Ja kupując swoją klawiaturę obejrzałem sporo filmików na YT,poczytałem recenzje i wybrałem właśnie K55 RGB.
Co do samych testów to zobacz na stronie test gear.pl,tam również znajdziesz polecane w odpowiednich przedziałach cenowych,a wybór myszki zależnie od uchwytu. Mógłbym Ci polecić jakąś myszkę,ale może być dla Ciebie nieodpowiednia ze względu właśnie na chwyt czy rozmiar.

@anon80766726 Myszka nie jest dla mnie. Młody człowiek, który ma dostać ją w prezencie jest leworęczny. Zdarzało mu się używać myszek profilowanych na praworęcznych, co raczej nie jest wygodne. W tej chwili ma jakąś myszkę z serii Bloody od A4Tech.
Dzięki za linka. Popatrzę :slight_smile:

Kupiłem całkiem niedawno klawiature THOR 210 RGB,mechaniczna , podswietlenie przyjemne dla oka. cena 160 zl

1 polubienie