Klawiatura i mysz Logitech (K270) laguje

(sniper00) #1

Witam, w pierwszej kolejności, chce wspomnieć o dziwnym problemie z instalacja uniwersalnego odbiornika USB Logitech`a, oprogramowanie "Unifying", nie odnajduje odbiornika USB Logitech, a system wykrywa go tylko jako: "USB Reciever" i teoretycznie zarówno mysz jak i klawiatura działają... ale z pewnym "ale", klawiatura laguje, co jest uciążliwie przy pisaniu jak i graniu. Wymiana baterii nic nie dała, sam nadajnik i odbiornik sa od siebie zaledwie pół metra... Wyłaczałem nawet Wi-fi na routerze, aby sprawdzić czy to może być źrółem zakłóceń, ale bez zmian.

Ręcznie wywalałem wszystkie stery od USB, soft od Logitech i po ponownej instalce bez zmian.

Czy ktoś ma sposób aby wymusić odnalezienie przez system odbiornika Logitech jako Unifying? Czy ktoś miał podobny problem z lagami jak ten?

Przeglądałem już support logitech i to co oni tam doradzali, zostało już  zrobione, niestety nie rozwiązało to problemu.

(JNJN) #2

A jak na innym kompie, bo może zestaw uszkodzony?

(sniper00) #3

Sprawdzałem na kompie ojca i tam było ok…

(JNJN) #4

A instalujesz go na tylnych portach USB?

A inne urządzenia działają poprawnie na USB?

Wrzuć scren menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

(sniper00) #5

Nie ma znaczenia czy na przednich czy tylnych USB, laguje tak samo… wszystkie inne rządzeniana USB działają jak należy…

Czemu ten odbiornik, jest wykrywany jako uniwersalny reciver, a nie jako Logitech unyifing? Ich oryginalny soft twierdzi, że nie mam podłączonego tego odbiornika… to jakiś “Paragraf 22” z tym sprzętem…

usb.jpg

(spyware) #6

Witam
jaką masz wersje Unifying? ja na 7-mce 32bit mam v2.10.37 for XP z 10.2012 i działa idealnie  inne mają problem z poprawnym rozpoznawaniem zestawu, może tu leży wina z poprawnym działaniem.

A SetPoint też masz zainstalowany?
osobiście nie widziałem różnicy do którego usb mam podpięty zestaw ( tył ,bok, przód czy do płyty lub śledzia)

ps: mam zestaw  k340

(sniper00) #7

wersja softu 250,  setpoint działa i jest ok…

(LUBANG) #8

Mam klawiature K270 i ten sam problem z lagowaniem. Setpoint najnowszy. Platforma AMD Ryzen. Windows 7 x64 SP1. Dziwne, że kiedy w momencie lagów podłączę zwykłą klawiaturę na kablu problem znika. Baterie zmienione. Zmieniłem sam receiver na inny. To samo. Jeszcze mi została klawiatura do podmiany (mam skąd pożyczyć). Windowsa instalowałem ostatnio 4 razy. Różne źródła. Problem zawsze ten sam. Wymieniłem płytę główną na inną. Problem nie ustał… Gorączki już dostaje. Jedynie setpoint za każdym razem ten sam…

EDIT: Spróbowałem jeszcze czegoś. Odpiąłem z płyty głównej gniazda USB idące do obudowy i problem jakby ustał. Nawet audio odpiąłem i po dwóch godzinach nic nie laguje. Teraz metodą prób i błędów będę podłączał kolejne. Zastanawia mnie jeszcze czy to nie jest jakoś źle ustawione w biosie bo gniazdo z obudowy jest wpięte pod jedyne USB 2.0 na płycie. Fakt, że jak nic tam nie było włożone to problem był dalej (unifyng był włożony w różne gniazda). Warto spróbować u innych.