Klawiatura i mysz po sformatowaniu komputera nie działa

(Ice_Killer) #1

Klawiatura i mysz po sformatowaniu komputera działają tylko w biosie nie posiadam wejść PS/2 na płycie głównej.Gdy system się uruchomi to klawiatura i mysz się wyłączają .Ogólnie zaktualizowałem windows 7 na windows 10 i po aktualizacji wszystko działało normalnie.Aż do momentu jak sformatowałem komputer.

(Direwolf) #2

Może sprzęt wymaga dodatkowych sterowników, które obecnie nie są zainstalowane w systemie?
Na przykład sterowniki do USB?
Próbowałeś zmienić gniazdo USB?

Uruchom system, odepnij klawiaturę i mysz i podłącz je do innych gniazd USB.
Jeżeli masz gniazda USB 3.0 to do nich nie podłączaj.

(Ice_Killer) #3

Już wcześniej próbowałem zmienić gniazda USB i tylko mysz na ułamek sekundy się zaświeciła

(Direwolf) #4

a w BIOSie nie wyłączyłeś obsługi urządzeń USB, kiedy próbowałeś zmienić urządzenie do rozruchu (BOOT na czas instalacji)? Może wyłączyłeś coś przez przypadek i nie działa. Skocz do BIOSu, wybierz DEFAULTS SETTINGS, SAVE i uruchom ponownie. Sprawdź, czy coś się zmieniło.

(Ice_Killer) #5

Nic się nie zmieniło.

(Direwolf) #6

To podłącz inny sprzęt i sprawdź, czy zadziała. Drukarka, telefon, cokolwiek.

(Ice_Killer) #7

Podłączyłem tablet do komputera i pisze na tablecie podłączono do komputera

(Direwolf) #8

Załatw sobie od kogoś inny komplet mysz + klawiatura.
Zainstaluj wszystkie niezbędne sterowniki i podłącz swój komplet.

(Ice_Killer) #9

Ale w domu posiadam 4 klawiatura i 3 myszki i żadna po podpięciu nie działa nawet po odczekaniu 10 minut

(Direwolf) #10

To albo masz uszkodzony sprzęt, albo zainstalowałeś jakiś trefny system operacyjny, albo po prostu robisz coś źle. Innego wytłumaczenia nie ma…

(Ice_Killer) #11

Ej a reinstal systemu by pomógł ?

(Direwolf) #12

Nie wiem. Z czego instalujesz? Oficjalne ISO czy jakiś mod?

(Ice_Killer) #13

Próba reinstalacji się nie udała widziałem tylko czarny ekran i w prawym górnym rogu było takie coś ___

(Direwolf) #14

Bo się instalator ładował :smiley: