Klawiatura i mysz po sformatowaniu komputera nie działa

Klawiatura i mysz po sformatowaniu komputera działają tylko w biosie nie posiadam wejść PS/2 na płycie głównej.Gdy system się uruchomi to klawiatura i mysz się wyłączają .Ogólnie zaktualizowałem windows 7 na windows 10 i po aktualizacji wszystko działało normalnie.Aż do momentu jak sformatowałem komputer.

Może sprzęt wymaga dodatkowych sterowników, które obecnie nie są zainstalowane w systemie?
Na przykład sterowniki do USB?
Próbowałeś zmienić gniazdo USB?

Uruchom system, odepnij klawiaturę i mysz i podłącz je do innych gniazd USB.
Jeżeli masz gniazda USB 3.0 to do nich nie podłączaj.

Już wcześniej próbowałem zmienić gniazda USB i tylko mysz na ułamek sekundy się zaświeciła

a w BIOSie nie wyłączyłeś obsługi urządzeń USB, kiedy próbowałeś zmienić urządzenie do rozruchu (BOOT na czas instalacji)? Może wyłączyłeś coś przez przypadek i nie działa. Skocz do BIOSu, wybierz DEFAULTS SETTINGS, SAVE i uruchom ponownie. Sprawdź, czy coś się zmieniło.

Nic się nie zmieniło.

To podłącz inny sprzęt i sprawdź, czy zadziała. Drukarka, telefon, cokolwiek.

Podłączyłem tablet do komputera i pisze na tablecie podłączono do komputera

Załatw sobie od kogoś inny komplet mysz + klawiatura.
Zainstaluj wszystkie niezbędne sterowniki i podłącz swój komplet.

Ale w domu posiadam 4 klawiatura i 3 myszki i żadna po podpięciu nie działa nawet po odczekaniu 10 minut

To albo masz uszkodzony sprzęt, albo zainstalowałeś jakiś trefny system operacyjny, albo po prostu robisz coś źle. Innego wytłumaczenia nie ma…

Ej a reinstal systemu by pomógł ?

Nie wiem. Z czego instalujesz? Oficjalne ISO czy jakiś mod?

Próba reinstalacji się nie udała widziałem tylko czarny ekran i w prawym górnym rogu było takie coś ___

Bo się instalator ładował :smiley: