Klawiatura i mysz przestają działać w tym samym czasie

Cześć, mam problem z moim sprzętem a rozwiązania nigdzie nie mogłem znaleźć chociaż długo szukałem, mam nadzieję, że ktoś pomoże tutaj. Od 2 dni gdy używam komputera po jakimś czasie klawiatura i mysz przestają działać jednocześnie. Na klawiaturze nawet nie da rady włączyć żadnego Locka (Caps Lock, Srcoll Lock,…). A, że nie mam jak sterować komputerem pozostaje mi tylko wyłączenie go i uruchomienie jeszcze raz. Nie zmieniałem ani klawiatury ani myszy, nie instalowałem zupełnie nic w czasie kiedy problem zaczął występować. Klawiatura i mysz są podłączone do złącz PS/2.

System Windows XP.

Jest to problem, z którym miałem do czynienia czasami na różnych komputerach i własnych i cudzych. Łączyło je to że wszystkie miały Windowsa XP.

Co można poradzić by ten problem nie występował, jaka jest jego przyczyna, jak uniknąć go w przyszłości?

To nie jest powiedziane, że to mysz i klawiatura się zacinają. Moim zdaniem zacina Ci się system. A to oznaczałoby zasilacz albo po prostu zaniedbany Windows.

System nie wstrzymuje pracy jedynie klawiatura i mysz przestają funkcjonować. Jak np gram w jakąś grę to gra działa dalej jak powinna tylko nie mam jak sterować. Postanowiłem odłączyć od komputera wszystkie urządzenia zewnętrzne z wyjątkiem głośników, myszy, klawiatury i monitora. Jeżeli problem tym razem nie będzie występował to zobaczę czy mój USB hub nie przesadza z poborem energii bo możliwe, że to jego wina gdyż mam do niego podłączony zwykle tylko bluetooth a komputer w losowych sytuacjach sygnalizuje mi podłączenie nieznanego urządzenia lub jego odłączenie.

Nie znam się za bardzo na tym wszystkim więc czekam na jakieś porady i pomysły co może się dziać.

Problem niestety dalej występuje.