Klawiatura - inslacja systemu


(Domichaelo) #1

Witam was mam problem

otuz przy instlacji jakiego kolwiek systemu nie moge sie ruszac chyba ze podłacze 2 kalwiatruee ale wtedy ide do sasiada po nia. I moje pytanie idze moja tak przerobic zeby chodziła przy instlacji systemu, biosie itp.


(goomish) #2

Pewnie masz klawiaturę podłączaną przez USB? Jeżeli włączenie w BIOSIE komputera obsługi 'USB Keyboard' nie pomoże, to pozostaje Ci jedynie przyzwyczaić się do spacerów do sąsiada. Albo ogranicz swoje niszczycielskie zapędy tak aby te częste (re)instalacje nie były potrzebne :).


(ak6) #3

Witaj

Jaką masz klawiaturę ??

Jaką klawiaturę podłączasz, żeby instalować system ??

Jeśli masz klawiaturę USB a do zainstalowania systemu potrzebna ci jest klawiatura ps/2 to poszukaj w opcjach biosu i włącz obsługę klawiatury USB. Jeśli takiej opcji nie masz (bo może być i tak) to pozostaje ci tylko albo biegać nadal po pożyczkę albo zakup najtańszej klawiatury ps/2 (poniżej 10 PLN) i podpinanie jej na czas instalacji systemu.


(Voytec749) #4

Dokładnie, zapewne USB... Podobnie jak ak6 polecam kupno zwykłej klawiatury PS2. Widziałem kiedyś za 5zł w Media Expercie :mrgreen:

PS: Chyba, że pomoże zmiana ustawień Biosu :smiley:


(Domichaelo) #5

mam bezprzewodowa creativa


(goomish) #6

No dobra... a ten kabelek od odbiornika, to gdzie masz "wetknięty"? W gniazdo USB w komputerze, przecież :).


(fiesta) #7

Szkoda Ci klikunastu zł na zakup prostej klawy na ps2 ??

To chyba lepsze rozwiązanie jak latanie do sasiada. Po zainstalowaniu systemu podpinasz bezprzewodówke i instalujesz do niej stery i wszystko śmiga jak ta lala.

8)

A na częste formaty u mniej doświadczonych proponuje wykonanie "lusterka" z nowo postawionego sytemu i z niego stawianie systemu w ciągu kilkunastu minut (łącznie ze wszystkimi programami).


(Domichaelo) #8

u mojej od obiorniczka odchodzi jeden cieki kabel(czarny)

a od sasiada bez przewdowa ma 2 fioletowy i zielony

a jak kolega wyrzej wspomniał w biosie ale jak to ustawic


(ak6) #9

Musisz znaleźć opcję, która się nazywa USB Keyboard Support Via lub podobnie i ją włączyć. Ale tak jak pisałem wcześniej może być taka sytuacja, że twój bios nie posiada takiej opcji.


(Domichaelo) #10

ale mi abrdzeiej chodziło o sciezke do tego ;]