Klawiatura mechaniczna (chyba) do szybkiego pisania

Szukam klawiatury, która pozwoli mi troche przyśpieszyć pisanie i dzięki której pisanie będzie przyjemniejsze dla palców.
Korzystam ze standardowej biurowej klawiatury, klawiatura jak klawiatura, nigdy nie przywiązywałem do niej uwagi. Dopóki nie skorzystałem z klawiatury kolegi Apex 5 SteelSeries - naciskanie klawiszy wymaga mniejszego wysiłku, ma się wrażnie że palce po tej klawiaturze płyną a nie uderzają.
Głośność mi nie przeszkadza, byle szybko się pisało. Pisanie to część mojej pracy i chciałbym sobie to jak najbardziej ułatwić i uprzyjemnić.
A i nie interesują mnie półklawiatury - ostatnio zauważyłem, że w częściach sprzedają - literki osobno i prawną część numeryczną osobno :rofl:
Apex 5 to chyba gamingowa klawiatura, mnie wystarczy zwykła bez dodatków.
Budżet - 200-400 zł będzie wystarczający?

A to przypadkiem nie lepsza będzie klawiatura niskoprofilowa?

Może być. Wszystko mi jedno byle fajnie się pisało :slight_smile:

Szybkie pisanie to raczej kwestia wprawy a nie klawiatury :slight_smile: Ale rzeczywiście niski profil sporo pomaga.
Jak chcesz jakąś ciekawszą klawiaturę, mój kolega poleca Microsoft Surface Keyboard Bluetooth szary - Klawiatury bezprzewodowe - Sklep komputerowy - x-kom.pl a ja sam korzystam z Dell KB216-B QuietKey USB (czarna) - Klawiatury przewodowe - Sklep komputerowy - x-kom.pl i też służy mi długie lata intensywnej pracy i poza wyślizganiem klawiszy do granic możliwości nie bardzo ma ochotę się zepsuć :slight_smile: Jeśli chodzi o szybkość pisania, w języku angielskim piszę na niej około 90 słów na minutę, w języku polskim nawet 109 słów na minutę.

Spróbujcie pisać szybko na tej Esperanzie:

obraz

Logitech K540, sam używam i mogę z czystym sumieniem polecić.

Są 2 warianty z innym enterem i shiftem. Trzeba się upewnić.
Myszkę można wywalić do szuflady, bo chyba gratis ją dodają.