Klawiatura nie działa po wyłączeniu komputera na noc

Witam, mam taki ciekawy problem z klawiaturą GENESIS Rhod 600 RGB otóż, za każdym razem jak wyłączę komputer na noc i go uruchomię z rana to klawiatura przestaje działać, widać że jest podłączona bo podświetlenie działa ale żaden przycisk już nie działa. Jedyne rozwiązanie problemu jakie chwilowo mam to podłączenie mojej starej klawiatury, za jej pomocą usunięcie sterowników nowej klawiatury, odłączenie i ponowne podłączenie nowej klawiatury. Po tym klawiatura zaczyna po części działać tyle że wtedy przycisk G zostaje automatycznie z niewiadomych przyczyn wciśnięty na stałe i jedynym sposobem na odciśnięcie tego przycisku jaki znalazłem to uderzenie nawet nie mocne w ten przycisk.
No ja w ten sposób klawiatury używać nie zamierzam i dziś jadę oddać ją na gwarancji ale może ktoś miał kiedyś ten problem i powie jak go naprawić.
ps. wczoraj wydawało mi się że naprawiłem problem bo wykonałem test wyłączając komputer i go włączając ponownie po chwili i wtedy działała ale dziś z rana się okazało że jednak problemu nie rozwiązałem.

Mialem kiedys, ze mi klawiatura swiecila i nie dzialala…Po wylogowaniu sie z Windowsa, ponownym zalogowaniu zaskoczyla. Oddaj na gwarancje jak masz. Sprawdz na innym kompie czy taki problem sie powtarza.

Używasz dedykowanego oprogramowania?

Używałem oprogramowania pobranego z (co ciekawe z archiwum) strony producenta lecz po zauważeniu problemu zacząłem podejrzewać te oprogramowanie więc przy usuwaniu sterowników usunąłem i program po czym po ponownym podłączeniu klawiatury pozwoliłem systemowi zainstalować te sterowniki jakie domyślnie instalował i więcej nic nie ruszałem oprogramowania.

Może masz coś nie tak z portem USB - próbowałeś zmienić?

Nie próbowałem, jeśli po oddaniu klawiatury na gwarancji znowu pojawi się ten problem to sprawdzę to rozwiązanie.

Port to chyba nie jest dobry trop.

Oddali mi kasę za tamtą klawiaturę i kupiłem nową, tracer mecano i w przypadku tej klawiatury tego problemu nie mam więc rozwiązania tego problemu nie ma.

Dobrze. Także tamta klawiatura była problemem

Ostatnio miałem problem z klawiaturą „Genesis RHOD 400 RGB” i dostałem taką odpowiedź od supportu.
Mnie osobiście pomógł pkt 5.

  1. Spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować klawiaturę oraz dedykowane oprogramowanie (jeśli posiada). W celu odinstalowania sprzętu wejdź w Menadżer Urządzeń.
  2. Spróbuj podłączyć klawiaturę do innego portu USB lub, jeżeli jest taka możliwość, do innego urządzenia.
  3. Sprawdź z jakiego systemu operacyjnego aktualnie korzystasz oraz w razie konieczności zainstaluj wszystkie potrzebne aktualizacje.
  4. Sprawdź i w razie konieczności zaktualizuj wersję sterownika USB w swoim urządzeniu.
  5. Sprawdź, czy system operacyjny ma wyłączone oszczędzanie energii dla portów USB. W razie konieczności dezaktywuj.
  6. Sprawdź oraz w razie konieczności odinstaluj sterowniki po poprzednich modelach urządzenia.
  7. Proponujemy przywrócenie klawiatury do ustawień fabrycznych. W tym celu przytrzymaj klawisze FN + ESC przez 5 sekund.