Klawiatura nie działa poza BIOSem

Hej, mam pewien problem. Mianowicie wczoraj zalałem klawiaturę herbatą i przestała ona działać, mówi się trudno, zdarza się. Dzisiaj zakupiłem nową, stara była na PS2 zaś ta jest na USB. Po podpięciu jej wszystko jest okej, w BIOSie działa wyśmienicie aczkolwiek poza nim nic z tego, jakby jej nie było. Mam na komputerze ustawione hasło więc nie mogę nawet zalogować się do systemu. Jakbyście wiedzieli co może być podłożem problemu to proszę o pomoc, pozdrawiam. Mój system operacyjny to Windows XP 32 bit, klawiatura Titanum, obsługuje system i wątpię, że jest wadliwa skoro działa w BIOSie.

system poprostu jej nie wykrył tak czasem się zdarza

Możesz bardziej rozwinąć swoją wypowiedź? System ją wykrywa skoro widzi ją w urządzeniach i działa w BIOSie doskonale ;).

Więc nie działa tylko podczas wpisywania hasła tak mam rozumieć?

Tak, w BIOSie działa i fazach rozruchu jednakże gdy chcę wpisać hasło to nie działa więc nie mogę zalogować się do systemu.

A czy w XP nie można do wpisania hasła użyć klawiatury ekranowej? (nie pamiętam dokładnie jak jest w XP). Po zalogowaniu system pewnie już ją zainstaluje poprawnie.

Właśnie w tym problem, że niestety XP nie ma takiej opcji w oknie logowanie (W windows 7 na pewno taka opcja jest). Domyślam się, że po zalogowaniu sterownik by się zainstalował, ale niestety problemem jest hasło.

To pozostaje pożyczyć klawiaturę na PS, albo użyć jakiegoś botowalnego programu z USB lub CD do usunięcia hasła.

Polecasz jakiś? Nie chcę zniszczyć systemu.

Masz paragon??? mógłbyś zwrócic i zamienić na PS :smiley:

Mogę zwrócić, ale nie na tym rzecz polega, bo klawiatura jest niczego sobie.

Hmm… nierozumiem. No ale dobra bo ja też kiedyś miałem myszke czy tam klawiature na USB i też nie chodziła i musiałem kupić “przejściówke” z usb na PS

 

PS. i jeszcze dlaczego klawiatura jest “niczego sobie”

Próbowałeś wejść w tryb awaryjny? Na ukryte konto administratora się zalogować.

Co do usuwania hasła, wystarczy poszukać w google.

Administrator też ma hasło. ;p Spróbuję w wolnej chwili poszukać jeszcze z tymi hasłami, tylko aby nie przekombinować.

 

Pod względem wykonania.

kupiłeś ją dziś np. nie chodzi idziesz z paragonem do sklepu prosisz o zwrot kasy lub wymiane na inny model z PS i powinno być GIT :slight_smile:

Okej, podpiąłem klawiaturę na PS2 i zalogowałem się do systemu, następnie podłączyłem tą na USB i zaczęła się instalacja urządzenia, problem w tym, że prosi mnie o podanie lokalizacji sterowników których nie mam i do egzemplarza dołączone nie były…

To podaj co za klawiaturę zakupiłeś.

w biosie da sie zmienic ;d