Klawiatura nie działa przy uruchomionym Virtualboxie

Witam,

mam pewien problem, kiedy uruchomię wirtualny system nie mam możliwości korzystania z klawiatury na systemie głównym, na tym wirtualnym wszystko normalnie działa (nawet teraz piszę ten topic), jednak na pierwotnym systemie klawiatura odmawia posłuszeństwa, żaden z klawiszy nie chce działać. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu ?

Wciśnij prawy Ctrl.

Czy w ustawieniach maszyny, w sekcji USB dodałeś klawiaturę?

Zmień ustawienia w VirtualBox’a, Plik (File), Globalne ustawienia (Preferences), Wejście (Input) i odznacz Automatyczne przechwytywanie klawiatury (Auto Capture Keyboard).

Czy przy Klawisz gospodarza jest Right Control?

Nic nie pomaga, od pewnego czasu nawet komenda ctrl + c nie pomaga, żeby wywołać ten pasek narzędzi. W sekcji USB wcześniej była klawiatura, ale nie ta, którą posiadam. Pobrałem sterowniki ze strony producenta by zainstalować Set Point do nagrywania makra, zainstalowałem, ale model dalej był inny, później już kiedy uruchomiłem tryb pełnoekranowy górny pasek narzędzi znikł, a przywrócenie go skrótem right ctrl + c nie działało i dalej nie działa.

Odznaczyłem automatyczne przechwytywanie klawiatury, również nic nie pomogło. Tak jest ustawiony domyślnie r ctrl.


Na forum panuje zasada, nowy problem = nowy wątek.

roobal

Możesz dać zrzut ekranu jak to wygląda dokładnie?