Klawiatura nie działa

Koleżanka przyniosła mi komputer, bo u niej klawiatura nie działa. Bawiła się w klawisze trwałe i nagle przestała jej działać. Podłączyłam moją klawiaturę i jest ok, ale gdy podłączyłam jej klawiaturę, to faktycznie nie działa. Ja mam zwykłą PS/2, a ona bezprzewodową Creative Wireless 6000. Nigdy nie miałam klawiatury bezprzewodowej, więc może coś źle robię.

Myszka działa. Próbowałam zainstalować jeszcze raz sterownik, spróbowałam innego portu USB, nadal nie działa. Moze ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

A jak tam baterie w klawiaturze.

Zresetuj klawiaturę z nadajnikiem w czasie pracy systemu operacyjnego - przyciski resetu powinny być na nadajniku i pod klawiaturą,instrukcja do zestawu i czytaj.

Baterie dobre, sprawdzałam też na innych.

Gdy nacisnęłam zgodnie z instrukcją na przycisk na nadajniku, potem na myszce, a na końcu na klawiaturze to przestała mi działać myszka, ale po zrestartowaniu nacisnęłam znowu na te przyciski i myszka działa, ale klawiatura nie.

Na nadajniku są 4 diody: Com, Num, Caps i Scroll, świeci się tylko Num. Tak powinno być?

W biosie pewnie jest włączona klawiatura numeryczna to się świeci.

Czy sprawdzasz klawiaturę na jej kompie.

A porty USB działają poprawnie.

I to:

Wyjmij baterie z klawiatury na 30 minut.

Uruchom kompa na klawiaturze PS2 wyczyść system po oprogramowaniu i sterach zestawu,usuń z menadzera urządzeń wszystko co klawiatura i zamknij kompa.

Odłącz PS2 i podłącz zestaw i próbuj.

Wszystko robię na jej kompie. Port działa, bo jak podłączam moją drukarkę w miejsce tego nadajnika to ją wykrywa.

Przeczytaj co dopisałem - spróbuj również przywracania systemu.

Zobacz czy pracuje w trybie awaryjnym.

Podłącz zestaw do swojego i sprawdź - może klawiatura uszkodzona.

W awaryjny nie chciał wejść, więc podłączyłam tą zwykłą klawiaturę w trakcie włączania, wszedł w awaryjny, ale nie działała żadna klawiatura.

Postanowiłam sprawdzić jak to będzie na moim kompie chodzić, bo przecież u mnie nigdy nie było takich rzeczy, więc podłączyłam, nie musiałam nawet płytki wkładać, system znalazł sam sterowniki. Jest to samo, działa myszka, klawiatura nie. Ale może czegoś tu jeszcze nie ustawiłam, spróbuję może zainstalować z płytki.

Złączono Posta : 21.07.2006 (Pią) 16:32

Zainstalowałam to oprogramowanie z płytki i nadal jest to samo. Chyba powiem koleżance, żeby zaniosła ją do serwisu.

A może przeszkadza to, że nie odłączyłam tej zwykłej klawiatury? Ale myszki są dwie i obie działają.

Ja miałem podobny problem ze swoją klawiaturą Logitech-a. Okazało się, że było odbezpieczone połączenie pomiędzy klawiaturą a odbiornikiem. Musiałem wchodzić do ustawień klawiatury, i ponownie odpowiednią kombinacją klawiszy połączenie to zabezpieczyć. Zadziałało bez żadnych innych komplikacji.

Zobacz, czy i u Ciebie nie ma podobnego błędu…

Jak włączam ustawienia to pojawia się ta górna część klawiatury z przyciskami dodatkowymi i mogę zmienić skrót każdego przycisku. Nie ma tam nic o połączeniu z odbiornikiem, nie wiem więc jak to sprawdzić.

Ja chyba zaraz się poddam. Koleżanka ma przyjść za godzinę, to jej oddam i już, nie mam siły na to. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

Jak na Twoim kompie nie pracuje,to chyba coś z nią nie tak - zbliż ją maksymalnie do nadajnika.

Poczytaj instrukcję - szczególnie funkcje wszelkich przycisków,nie znam modelu to nic nie podpowiem.