Klawiatura - nie mozna nacisnąć kilku klawiszy naraz

Chciałem sobie ostatnio wrócić do dawnych czasów i pograć w stareńka klasykę - sensible soccer. Skończyło sie na tym, ze zauwazylem irytujący problem ze swoja klawiatura, który uniemożliwił mi zabawę. Otóż - nie mogę nacisnąć kombinacji spacja+dwie jakiekolwiek strzałki. (w związku z czym w rzeczonej grze np. nie mogę podać piłki po skosie). jeśli dłużej przytrzymam te klawisze z PC speakera rozlega sie “bipnięcie”. Czy ktoś sie spotkał z czymś takim i ma jakiś pomysł jak na to zaradzić? klawiatura to Genius kb-06xe.

zauwazylem też ciekawa rzecz. przy kombinacji górna strzałka+prawa strzałka + spacja problem nie występuje…

Wynika to z budowy układu klawiatury, tak samo nie wciśniesz na raz strzałki w lewo i prawego altu.

W laptopach nie ma takiego problemu. Wydaje mi się że trzeba zainwestować w “lepszą” klawiaturę.

Kup sobie klawiaturę dla graczy z funkcją anti-ghosting. Wtedy będziesz mógł wcisnąć nawet 7 klawiszy jednocześnie.

Spodziewalem się, że trzeba kupić nową klawiature, ale jaką mam pewność że w nowej nie będzie tego problemu? Czy da się to jakoś wyczytać ze specyfikacji sprzętu? Dziwna rzecz zwłascza, że ok 10 lat temu nie miałem podobnych problemów, a chyba technologia poszla na przód a nie cofnęła się… a nie bardzo stac mnie na klawiature za 400 zl…

Niestety nic z tym nie zrobisz. Jak pisałem wyżej, taka jest budowa “układu scalonego” klawiatury. By sobie to dobrze zobrazować, po prostu rozkręć swoją i zobacz że bardzo wiele ścieżek na siebie nachodzi co powoduje niemożliwość wciskania kilku klawiszy jednocześnie.

Jak tez napisał michalj82 , jeżeli klawiatura będzie miała “anti-ghosting” lub inną technologię która będzie umożliwiała wciskanie kliku klawiszy jednocześnie, raczej na pewno będzie to podkreślone w opisie produktu.

To jak to jest mozliwe, że klawiatura sprzed kilku lat nie miala tego typu problemów?

Czy każda klawiatura opisana jako “dla graczy” powinna rozwiazac ten problem? (np ta. http://www.agito.pl/klawiatury/a4-tech- … l?cid=2104)

A co ciekawe to akurat strzalka i RAlt mi działa :stuck_out_tongue:

Szczerze to nie mam pojęcia co się zmieniło. Bardzo możliwe że to jest w takim razie lewy alt albo tez F3 i F4.

Co do klawiatury, to nie mam pojęcia. Musiałbyś poczytać opinie albo popytac ludzi.

podłaczyłem dla proby inną klawiature - Media-Tech na USB. I pikniec przy klawiszach tam juz nie slychac, ale rzeczone kominacje klawiszy dalej nie działają. Czy możliwe, że to jednak wina komputera a nie klawiatury?

Ta klawiatura A4 Tech do której link podałeś nie posiada anti-ghosting i z tego co się orientuję to żadna klawiatura A4 Tech nie ma tej funkcji.

Tak, ale z tego co przeczytalem anti-ghosting to technologia pozwaljaca nacisnac znacznie wiecej klaiwsyz (ok 7) naraz. Tymczasem mi zalezy tylko na tych kombinacjach 3 klawsiszy - dwie strzałki + spacja.

Dodane 08.09.2010 (Śr) 13:23

I czy to nie jest dziwne, ze na roznych klawiaturach dokładnie takie same kombinacje nie działają, a ta jedna konkretna wspomniana przeze mnie działa?

Nie to nie jest dziwnie, ponieważ taka jest widać budowa wiekszości aktualnych klawiatur. Najprostszym rozwiązaniem problemu będzie po prostu zmiana klawiszologii albo granie na padzie.

Dzieki za rady wszytkim. Poproboje rozne modele klawiatur poprostu w sklepach, a jesli nie znajde chyba faktycznie przerzuce sie na pada.

Dobija mnie tylko to, że współczesny sprzęt sprawia problem przy czymś co nie stanowi kłopotu dla sprzętu niemalże zabytkowego -wygrzebałem z piwnicy stara klawiaturę z klawiszami mechanicznymi i radzi sobie ona z tym problemem, no ale niestety sporo klawiszy w niej juz ma zużyte mechanizmy… kiedyś ta klawaiture dodawano do zestawu komputerowego w sklepie, a dzisiaj klawiatura mechaniczna to koszt minimum 200 zł… Chyba prawdziwe jest powiedzenie, że “nowsze jest wrogiem dobrego”

Co za głupoty mi tu piszecie! :o Tydzień temu wszystko mi działało ale dzisiaj chciałem sobie zagrać ale nie mogłem bo gdy chciałem skręcić w lewo i trzymać szczałke do góry to komp mi pikał i nic jechał nadal do przodu ,a klawiaturę mam od 5 lat