Klawiatura - nie mozna nacisnąć kilku klawiszy naraz

(ancek) #1

Chciałem sobie ostatnio wrócić do dawnych czasów i pograć w stareńka klasykę - sensible soccer. Skończyło sie na tym, ze zauwazylem irytujący problem ze swoja klawiatura, który uniemożliwił mi zabawę. Otóż - nie mogę nacisnąć kombinacji spacja+dwie jakiekolwiek strzałki. (w związku z czym w rzeczonej grze np. nie mogę podać piłki po skosie). jeśli dłużej przytrzymam te klawisze z PC speakera rozlega sie "bipnięcie". Czy ktoś sie spotkał z czymś takim i ma jakiś pomysł jak na to zaradzić? klawiatura to Genius kb-06xe.

zauwazylem też ciekawa rzecz. przy kombinacji górna strzałka+prawa strzałka + spacja problem nie występuje...

(Jimek) #2

Wynika to z budowy układu klawiatury, tak samo nie wciśniesz na raz strzałki w lewo i prawego altu.

W laptopach nie ma takiego problemu. Wydaje mi się że trzeba zainwestować w "lepszą" klawiaturę.

(michalj82) #3

Kup sobie klawiaturę dla graczy z funkcją anti-ghosting. Wtedy będziesz mógł wcisnąć nawet 7 klawiszy jednocześnie.

(ancek) #4

Spodziewalem się, że trzeba kupić nową klawiature, ale jaką mam pewność że w nowej nie będzie tego problemu? Czy da się to jakoś wyczytać ze specyfikacji sprzętu? Dziwna rzecz zwłascza, że ok 10 lat temu nie miałem podobnych problemów, a chyba technologia poszla na przód a nie cofnęła się... a nie bardzo stac mnie na klawiature za 400 zl...

(Jimek) #5

Niestety nic z tym nie zrobisz. Jak pisałem wyżej, taka jest budowa "układu scalonego" klawiatury. By sobie to dobrze zobrazować, po prostu rozkręć swoją i zobacz że bardzo wiele ścieżek na siebie nachodzi co powoduje niemożliwość wciskania kilku klawiszy jednocześnie.

Jak tez napisał michalj82 , jeżeli klawiatura będzie miała "anti-ghosting" lub inną technologię która będzie umożliwiała wciskanie kliku klawiszy jednocześnie, raczej na pewno będzie to podkreślone w opisie produktu.

(ancek) #6

To jak to jest mozliwe, że klawiatura sprzed kilku lat nie miala tego typu problemów?

Czy każda klawiatura opisana jako "dla graczy" powinna rozwiazac ten problem? (np ta. http://www.agito.pl/klawiatury/a4-tech- ... l?cid=2104)

A co ciekawe to akurat strzalka i RAlt mi działa :stuck_out_tongue:

(Jimek) #7

Szczerze to nie mam pojęcia co się zmieniło. Bardzo możliwe że to jest w takim razie lewy alt albo tez F3 i F4.

Co do klawiatury, to nie mam pojęcia. Musiałbyś poczytać opinie albo popytac ludzi.

(ancek) #8

podłaczyłem dla proby inną klawiature - Media-Tech na USB. I pikniec przy klawiszach tam juz nie slychac, ale rzeczone kominacje klawiszy dalej nie działają. Czy możliwe, że to jednak wina komputera a nie klawiatury?

(michalj82) #9

Ta klawiatura A4 Tech do której link podałeś nie posiada anti-ghosting i z tego co się orientuję to żadna klawiatura A4 Tech nie ma tej funkcji.

(ancek) #10

Tak, ale z tego co przeczytalem anti-ghosting to technologia pozwaljaca nacisnac znacznie wiecej klaiwsyz (ok 7) naraz. Tymczasem mi zalezy tylko na tych kombinacjach 3 klawsiszy - dwie strzałki + spacja.

-- Dodane 08.09.2010 (Śr) 13:23 --

I czy to nie jest dziwne, ze na roznych klawiaturach dokładnie takie same kombinacje nie działają, a ta jedna konkretna wspomniana przeze mnie działa?

(Jimek) #11

Nie to nie jest dziwnie, ponieważ taka jest widać budowa wiekszości aktualnych klawiatur. Najprostszym rozwiązaniem problemu będzie po prostu zmiana klawiszologii albo granie na padzie.

(ancek) #12

Dzieki za rady wszytkim. Poproboje rozne modele klawiatur poprostu w sklepach, a jesli nie znajde chyba faktycznie przerzuce sie na pada.

Dobija mnie tylko to, że współczesny sprzęt sprawia problem przy czymś co nie stanowi kłopotu dla sprzętu niemalże zabytkowego -wygrzebałem z piwnicy stara klawiaturę z klawiszami mechanicznymi i radzi sobie ona z tym problemem, no ale niestety sporo klawiszy w niej juz ma zużyte mechanizmy... kiedyś ta klawaiture dodawano do zestawu komputerowego w sklepie, a dzisiaj klawiatura mechaniczna to koszt minimum 200 zł... Chyba prawdziwe jest powiedzenie, że "nowsze jest wrogiem dobrego"

(Ajuto222) #13

Co za głupoty mi tu piszecie! :o Tydzień temu wszystko mi działało ale dzisiaj chciałem sobie zagrać ale nie mogłem bo gdy chciałem skręcić w lewo i trzymać szczałke do góry to komp mi pikał i nic jechał nadal do przodu ,a klawiaturę mam od 5 lat